„Je to hlavně proto, že se počítalo se stavbou sportovní haly. Ta se ale stavět nezačala,“ vysvětlila vedoucí finančního odboru Eva Vorlová.

„Město má na účtech 89 milionů korun, po splacení úvěru na nich zůstane 40 milionů. Myslím, že si finančně vedeme dobře,“ uvedl bývalý starosta a současný zastupitel Ladislav Effenberk. Starosta Ondřej Výborný dodal, že auditorka chválila město za vedení v ekonomické oblasti. Ministerstvo financí posuzuje rozpočtovou odpovědnost podle udržení poměru dluhů k příjmům, ten nesmí překročit 60 procent za poslední čtyři roky. Vorlová uvedla, že Holice si tuto hodnotu drží na 30 procentech, i v ostatních ukazatelích město pozitivně vyniká. Diskuzi vyvolala položka, která naopak oproti předpokladu vzrostla o víc než 700 procent, pracovní dohody.

„Během roku jsme měli problémy s nájemníky v sociálním bydlení v domě v Hradecké ulici, museli jsme tam zaměstnat hlídače a další pracovníky, kteří se starali o udržování pořádku,“ popsal tajemník úřadu Vladislav Branda.

(bek)