„Už máme hotovo!“ 4.A naší Základní školy (ZŠ) Holubova v Holicích dokončila znak města, který je součástí pokusu o světový rekord. Ten vyhlásila agentura Dobrý den Pelhřimov. Jde o to vytvořit co nejvíce znaků měst a obcí zhotovených z odpadových materiálů.

Tento projekt by měl podpořit ekologické myšlení občanů, posílit správné nakládání s odpady a netradiční formou zviditelnit jednotlivá města a obce v rámci jednotlivých krajů.

Celá akce na naší škole začala sháněním materiálu, což nebylo těžké. Vždyť, podíváte-li se kolem sebe, co všechno vyhazujte, uvědomíte si, že se toho dá hodně využít.

Náš znak je složen z různých materiálů, jako je třeba karton z krabice od jízdního kola, vlnitý karton, výstřižky ze starých časopisů, rozbitá polystyrenová nástěnka, pet víčka, role od ubrusu, použitý umělý kelímek, igelitový pytel, nepotřebná céčka atd.

Do pokusu o světový rekord je již zapojeno více jak 250 škol. Krajské výstavy se uskuteční od 13. do 17. prosince letošního roku. Poté budou znaky odvezeny do tzv. Galerie v Brně na veletrh GO a Regiontour 2011, který se koná 13. až 16. ledna příštího roku na brněnském výstavišti.
Podrobnější informace o této akci naleznete na webu www.znakymestaobci.cz.

Za ZŠ Holubova Holice, Petra Buriánková a žáci 4.A