„Město se domluvilo s jedním z pořadatelů na uspořádání dvou zkušebních farmářských trhů, a pak se uvidí, zda mají tyto trhy v Holicích budoucnost. Uvítali bychom, kdyby se do prodeje zapojili i pěstitelé a výrobci z Holicka, a obyvatelé našeho města tak dostali nabídku doslova domácích produktů,“ řekl místostarosta Holic Vítězslav Vondrouš a doplnil, že dal trhovcům také vydělat.

„Koupil jsem si klobásy a domácí párky, a protože jsem neodolal, jeden jsem ochutnal za studena a byl jsem spokojený. Osobně mám trhy s nabídkou domácích výpěstků a výrobků rád. Pokud by ale pořadatel seznal, že se mu pořádání farmářských trhů v našem městě nevyplácí, nedokážu říci, zda by se do tohoto podniku pustilo město samo,“ uvedl místostarosta Holic Vondrouš, kterému v nabídce chyběly sýry a jiné mléčné produkty.

Zeleninu a ovoce přijel do Holic z Němčiček u Hustopečí prodávat Pavel Procházka. „Nejvíce jdou na odbyt jahody a pravý český česnek. Přivezli jsme i meruňky, třešně, cibuli, květák, okurky, kopr, brambory či pórek. Lidí je ale málo,“ sdělil své dojmy prodejce Procházkova zboží. Větší zájem než zelináři sklízeli prodejci uzenin. „Přijeli jsme ze Svitav a jsme rádi, že jsme si Holice vybrali. Některé klobásy a salámy už máme vyprodány, takže si na nezájem stěžovat nemůžeme. Lidé hodně kupují klobásy a uheráček, ale prodali jsme i dost koňské uzeniny,“ vyjmenovala Eva Nováková, která na trzích nabízela výrobky Zdeňka Kořínka z Nabočan.

Spokojeni byli i samotní kupující. „Pokud mám možnost zakoupit domácí jahody, určitě ji využiji. Manželovi jsem koupila uzeninu,“ uvedla jedna z nakupujících, která si domů odnášela dva igelitové sáčky jahod.

(peš)