Město s dlouholetou tradicí motokrosu, rodiště cestovatele Emila Holuba a dalších významných osobností se konečně dočkalo svého Informačního centra! Až dosud byly totiž Holice jediným městem s rozšířenou působností v Pardubickém kraji, které podobnou instituci nemělo.

Centrum se nachází ve vestibulu Kulturního domu města Holic, ale nebude sloužit pouze pro město samotné. „Náplní činnosti centra je propagace města a celého mikroregionu Holicka. V této souvislosti jsme navázali spolupráci se starosty příslušných obcí, kteří přislíbili dodávání informací a materiálů o svých obcích a dění v nich. Spravujeme také webový informační server www.holice.cz,“ řekl pracovník Informačního centra Petr Kačer a dodal, že v současné době se připravuje vydání nových propagačních materiálů.

Návštěvníci mohou získat také informace o celém Pardubickém i Královéhradeckém kraji. K dispozici mají též veřejný přístup k internetu.

Informační centrum bude otevřeno souběžně s Památníkem Dr. Emila Holuba, a sice mimo sezonu pouze ve všední dny, v sezoně i o víkendu. (Lukáš Peška)