Z rivalů kamarádi? To těžko, leda tak na dálku… Po třináctém kole mohl jít do čela nejvyšší krajské soutěže jeden z dvojice okresních zástupců. Znamenalo to jediné, vyhrát za tři body. Holice tento úkol splnily na horké půdě v Chocni. Za to pardubické béčko zdánlivě snazší úlohu neodevzdalo. Přelouč ho tak před nedělním obědem nepustila do čela. K této pomoci Holicím se přidala odpoledne ještě další. Moravany totiž obraly o dva body lídra ze Slatiňan.

Choceň – Holice 2:4
Václav Velinský, trenér Holic: „Sehráli jsme další povedený zápas. V prvním poločase jsme jasně na hřišti dominovali. Vstřelili jsme tři góly a domácím nedovolili ani jedinou střelu na bránu. Hned zkraje druhé půle jsme zvýšili na 4:0 a tím utkání prakticky rozhodli. Pak už se jen dohrávalo. Už jsme nehráli s takovou chutí a nechali Choceň snížit. Přesto jsme vyhráli zcela zaslouženě."

Moravany – Slatiňany 1:1
penalty 9:8
Miroslav Kaluža, trenér Moravan: „Protože se do stavu nemocných přesunul i náš poslední vítězný střelec Kříž, museli jsme řešit jeho náhradu respektive i změnu taktických pokynů celého týmu. Tým soupeře složený z kvalitních hráčů na míči jsme museli eliminovat, a to se nám po většinu zápasu i dařilo. Po šťastné střele Poláčka a před tím vyhraném souboji J. Brandy jsme se ujali vedení. Hosté hrozili z brejků a to hlavně po našich chybně zahraných standardních situacích, respektive chybnému postavení středových hráčů. Po jednom takovém minutu před poločasem vyrovnali. Ve druhé půli se hra hlavně odvíjela mezi šestnáctkami. Oba týmy měly dvě možnosti ke vstřelení branky. Následující penaltový rozstřel rozhodl ve třinácté sérii B. Branda, který vyrazil střelu Chvojky. Musím uznat kvalitu hráčů Slatiňan, ale v tomto utkání jim zřejmě neseděl moravanský důraz, přímočarost a týmový výkon mých borců. Za to klukům patří dík."

Pardubice B – Přelouč 1:1
penalty 5:4
František Kovárník, trenér Pardubic B: „Zápas se nám herně vůbec nepovedl. Nedokázali jsme přehrát zeď odkopávajících hráčů soupeře. Chyběla nám myšlenka, nasazení, bojovnost a touha po vítězství. Naše výhra je sice zasloužená, ale také šťastná. Vlastním gólem jsme se dostali do velice tíživé situace, kterou jsme vyřešili až vyrovnávací brankou v 90. minutě, kterou vstřelil dorostenec Jirásek. V penaltovém rozstřelu nás podržel Ptáček, který soupeři zneškodnil tři střely."
Václav Slavík, trenér Přelouče: „Zasloužená remíza. Podali jsme výborný výkon v obraně a soupeři prakticky nic nedovolili. Škoda,že jsme nevydrželi o půl minuty déle. Mohli jsme si odvézt všechny tři body. Pochvala pro celý kolektiv."