Podzimní lovy zvěře se konají také v lesích, na zemědělských pozemcích či vodních plochách na okraji Pardubic či v blízkém okolí krajského města. V sobotu 4. listopadu budou myslivci lovit v pardubické části Studánka, konkrétně ve Studáneckém lese. Informovala o tom mluvčí města Pardubic Iveta Koubková.

Další hony jsou plánovány na 11. listopad například v okolí Rybitví, Nemošic a Popkovic. „Řada těchto míst bývá navštěvována také rekreanty, kteří by konání honů měli přizpůsobit své aktivity, třeba v daný termín navštívit jinou lokalitu a nevystavovat sebe či účastníky společného lovu případným nebezpečím," doporučila mluvčí Iveta Koubková.

Ředitelství silnic a dálnic v úterý zprovoznilo druhou a zároveň poslední část přivaděče k dálnici D35 od Holic.
Dálniční přivaděč u Ředic: rychlejší a bezpečnější spojení Pardubic a D35

O plánovaných společných lovech na drobnou zvěř je předem informována také Policie České republiky. Myslivecké lovy jsou součástí výkonu práva myslivosti. Vzhledem k tomu, že jde o lov za použití loveckých psů a střelných zbraní, jsou účastníci takové akce vždy řádně poučeni o pravidlech bezpečného lovu a dalších organizačních záležitostech. Každý, kdo při akci z lovecké zbraně střílí, je pak odpovědný za to, aby jeho výstřel byl bezpečný. 

Mohlo by vás zajímat: Potkanů až hrůza. Pardubická radnice vyzývá k akci 

Zdroj: YouTube Lucie Šárovcová