VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hon na čarodějnice! Říká taxikář s 'botičkou'

Pardubice - Řidič špatně zaparkoval a dostal botičku. Tu má teď na svém autě už více než čtrnáct dnů

5.11.2009 67
SDÍLEJ:

Zaparkovanou Škodu Octavii zdobí „botička“ již více než dva týdny. Foto: DENÍK/Luboš Jeníček

Zaparkovanou Škodu Octavii, která stojí na křižovatce ulic Pichlova a Železničního pluku, zdobí již dlouhou dobu „botička“. Tu tam strážníci městské policie umístili 17. října s tím, že vozidlo stojí v křižovatce. Zdánlivě banální případ se nyní rozrostl do obřích rozměrů. Majitel vozidla, který tam tehdy údajně vůz nepostavil, dokonce podal na strážníky trestní oznámení.

Auto prý parkoval známý majitele

„Své auto s nápisy označující taxislužbu jsem den předtím půjčil svému známému z Běloruska. Ten mi pak následující den ráno donesl domů klíčky od vozu s tím, že auto stojí na uvedeném místě. Když jsem chtěl stejný den kolem čtrnácté hodiny odjet, zjistil jsem, že je na kole namontovaná botička. Za stěračem jsem měl lístek od strážníků s tím, že auto stojí v křižovatce,“ řekl našemu Deníku majitel vozu Jiří Ženka.

Když poté majitel vozu zavolal městskou policii, ta sice přijela, ale botičku nesundala. „Strážníci přijeli a já jsem jim označil řidiče, který sem auto zaparkoval. Oni mi však botičku nesundali a ta je na autě dodnes. Myslím si, že je to z jejich strany schválnost. Již delší dobu jsem ze strany městské policie terčem šikany. Na jejich počínání jsem tedy následně u Policie ČR podal trestní oznámení,“ potvrdil nám Jiří Ženka. Podle něj se trestného činu zneužití pravomoci veřejného činitele dopustil jak zasahující strážník, tak prý také přímo ředitel pardubické městské policie, který se případem rovněž zabýval.

Jakékoliv pochybení ze strany městské policie však ředitel strážníků rezolutně odmítá. „Jsou dány čtyři důvody pro sundání tzv. botičky. Za prvé, když přestupce zaplatí blokovou pokutu. To se nestalo. Za druhé, je–li známa totožnost osoby, která přestupek spáchala. Majitel vozu nám tuto osobu sice označil, ale neúplně. Údajně se jedná o občana Běloruska. My jsme tedy oslovili běloruské velvyslanectví a nyní čekáme na odpověď, zda tento člověk skutečně existuje a zda má na území ČR pobyt. Tedy ani v tomto případě nebyl shledán důvod pro odstranění botičky. V předešlém bodě je zahrnuta i třetí možnost – jsou–li provedeny úkony nezbytné ke zjištění přestupce. Poslední možnost pro sundání botičky je uhrazení manipulačního poplatku. Jelikož nebyl splněn ani jeden bod, důvod k sundání zatím nenastal,“ vysvětlil příčiny ředitel pardubických strážníků Petr Kvaš.

Nebude–li botička odstraněna do měsíce od jejího instalování, bude sundána a vozidlo odtaženo. „Myslím si, že to bude dřív. Zprávu z velvyslanectví čekáme každým dnem. Potvrdí–li se, že tento člověk existuje, budeme moci botičku sundat. Ovšem za předpokladu, že bude zaplacen manipulační polatek ve výši 400 korun. A zde by si měl pan Ženka uvědomit, že pokud to nezaplatí ten údajný Bělorus, tak to podle zákona stejně musí uhradit provozovatel vozidla, tedy on sám. A to už mohl dávno udělat,“ myslí si Petr Kvaš.

Autor: Jan Šafář

Místo události:
5.11.2009 VSTUP DO DISKUSE 67
SDÍLEJ:
Místopředseda volební komise číslo 1006 v Pardubicích porušil volební zákon. Do komise zasedl v tričku propagujícím znak kandidující strany Blok proti islamizaci.
VÍME PRVNÍ / AKTUALIZOVÁNO
10

VIDEO: Člen komise agitoval ve volební místnosti za Blok proti islamizaci

Pohřešovaný Jaroslav Malimánek.

Policie pátrá po seniorovi. Nevrátil se z tancovačky

AKTUALIZUJEME / AKTUALIZOVÁNO

Z třináctého patra v Chrudimi vyskočil muž

Chrudim - Nešťastné úmrtí šetří v sobotu dopoledne chrudimská policie.

Jdou k volbám poprvé. Důraz kladou na ekologii, digitalizaci a vzdělání

Pardubice - V České republice je až 400 tisíc prvovoličů, kteří mohou výrazně ovlivnit výsledky právě probíhajících voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Čtyři sta tisíc to je pro srovnání čtyřikrát více hlasů, než kolik byl v parlamentních volbách v roce 2013 rozdíl mezi první a druhou stranou.

Rušení ordinací praktických lékařů ve velkém prý nehrozí

Pardubicko – V souvislosti se stávkou praktických lékařů, ke které došlo tento týden, se mluví o úplném skončení některých praxí. Zejména starší lékaři se prý nechtějí zařizovat k vydávání elektronických receptů, které mají být od ledna povinné.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. Začíná sčítání hlasů

Pardubický kraj - Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR skončily. Ve 14 hodin se uzavřely volební místnosti a nyní se budo sčítat odevzdané hlasy. Výsledky mají být známé ještě dnes večer. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení