„V letních dnech stále letí mojito, které všichni znají. Kromě mojita je pro léto vynikající i koktejl zvaný daiquiri," řekl šestinásobný barman roku a majitel barmanské školy Karel Zapalač (na snímku), který se pyšní i titulem nejzručnější barman světa.

Jahodové daiquiri

„Daiquiri pochází ze Střední Ameriky, z oblasti Karibiku," informoval náš Deník barman Karel Zapalač.

Podle jeho rad si i vy můžete vyrobit své daiquiri doma.

Do nožového mixéru nasypte tolik drceného ledu, kolik se vejde do takzvané old fashioned skleničky (whiskovky), ve které se tento koktejl podává.

K ledu přidejte 4 centilitry (cl) Havana rumu, 8 větších jahod (můžete použít i banán), 3 cl citronové šťávy, 2 cl cukrového sirupu a vše promixujte. Koktejl, který by měl mít konzistenci ledové tříště, můžete ozdobit jahodou nebo snítkou máty.

Svěží caipirinha

Dalším osvěžujícím drinkem je podle Karla Zapalače takzvaná caipirinha.

Stejně jako daiquiri se i caipirinha připravuje do old fashioned skleničky. Do ní dáme půl limetky nakrájenou na čtyři kousky a dvě lžičky třtinového cukru. Tyto dvě ingredience promačkáme takzvaným muddlerem, barovým drtítkem. Poté naplníme skleničku drceným ledem, přidáme 4 cl cachaca (pitu) a promícháme barovou lžičkou. Do sklenky dáme dvě krátká srkací stébla.

Místo pitu můžeme použít Havana rum, čímž nám vznikne drink zvaný havanissima, nebo Becherovku, která promění caipirinhu v oázu.

Tajemná čarodějka

Barman Karel Zapalač prozradil i recept na svůj vlastní drink, který pojmenoval Tajemná čarodějka.

Ve sklenici tumbler, která se používá pro servis takzvaných long drinků, rozmačkáme muddlerem jednu tvrdší mandarinku.

Sklenku naplníme po okraj drceným ledem, přidáme 2 cl melounového sirupu, 1,5 cl jahodového sirupu, 2 cl citronové šťávy, 4 cl Havana rumu nebo tequily, dolijeme 8 cl žlutého grepového džusu a přidáme 0,5 cl Campari.

Vše promícháme barovou lžičkou, vložíme silné srkací stéblo a míchátko a ozdobíme jahodou, snítkou máty nebo mandarinkou. (kfr)