„My děláme údržbu a rekonstrukční práce během letních měsíců každoročně. Jedním důvodem je samozřejmě pravidelná údržba a revitalizace sítí a druhým je výměna ohybů, kde došlo k netěsnosti 19. ledna,“ řekla tisková mluvčí Elektrárny Opatovice Hana Počtová.

O havárii jsme psali zde:

Šedesát tisíc domácností a stovky organizací se ve čtvrtek ráno ocitly bez dodávky tepla a teplé vody.
Prasklé potrubí zastavilo dodávky tepla. Problém má Hradec, Pardubice i Chrudim

Aktuálně probíhají dokončovací práce na opravě potrubí, což specializované firmě umožňuje právě současné horké počasí, kdy běží elektrárna přibližně na desetinový výkon.

Odborná firma provedla tepelné předepnutí a v současnosti dokončuje svářečské práce. Nové díly musí být stabilní a držet za jakýchkoliv venkovních i vnitřních teplot, tak aby při teplotě až 120 °C byl v daném místě možný posun až o deset centimetrů.

„Odstávky máme nahlášené dopředu a každý zákazník se může na našich webových stránkách podívat, pokud nějaké jsou. Veškeré odstávky, které děláme v těchto letních měsících se týkají pouze teplé vody a většinou do dvou dnů je provoz navrácen nazpátek,“ podotkla tisková mluvčí Elektrárny Opatovice, Hana Počtová.

„Je dobře, že to dělají teď v létě, topení nepotřebujeme a teplá voda zatím teče asi jedeme na záložní zdroj,“ řekl pan Marek z Polabin.

Podle harmonogramu elektrárny by měly být zásadní velké práce hotovy do konce září.

Mohlo by vás zajímat: Polil benzínem syna přítelkyně a škrtal sirkami. Měl i zneužít nezletilé dívky

Zdroj: Nikola Remešová