Na stavbě přeložky silnice I/36 Časy-Holice se aktuálně pracuje na mostě přes silnici do Komárova, kde již byla dokončena betonáž desky mostovky a na propustku probíhají dokončovací práce. V úseku byly položeny asfaltové vrstvy, a to od křížku ke zmiňovanému mostu.

První část přeložky silnice I/36 u Ředic na Pardubicku je v provozu od června tohoto roku a ihned převzala veškerou dopravní zátěž. Silnice má sloužit i jako přivaděč od Holic k dálnici D35, která je zprovozněna od prosince minulého roku. Nová spojnice by měla vyřešit nevyhovující výškové a směrové vedení trasy.

Muž z Pardubic se napíchnul na plot, zůstal bezvládně viset za lýtko.
Muž z Pardubic se napíchnul na plot, zůstal bezvládně viset za lýtko

„Prvotní přínos bude určitě v bezpečnosti dopravy, protože stávající silnice I/36 s jejími zákrutami a místy, kde se stávala hromada nehod se narovná a věřím, že snad těch nehod výrazně ubude. Jinak co se týká občanů našeho města, tak budou mít lepší příjezd na dálnici, “ řekl Ondřej Výborný, starosta Holic.

Objízdná trasa pro vozidla do 12 tun je vedena po silnici I/35, dále přes město Holice a obec Horní Ředice. Vozidla nad 12 t pojedou po I/35 směrem na Vysoké Mýto, pak přes I/17 Hrochův Týnec a I/37 Pardubice.

„Ono se řekne dva měsíce, ale pro mě to bude docela problém. Mám obavy, že hlavně ráno a odpoledne se to v Ředicích ucpe, ale zase ta nová silnice bude docela fajn,“ řekl pan Jiří, řidič.

V Řečanech nad Labem se bude jezdit po mostním provizoriu - Cena mostního provizoria včetně jeho instalace přesahuje 67 milionů korun bez DPH
Opravy mostů v Pardubickém kraji: Složité stavby za více než půl miliardy

„Nová přeložka I/36 Časy – Holice bude podle předpokladu zprovozněna letos v listopadu,“ Deníku uvedl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl. Uzavírka na silnici I/36 by měla skončit do 14. října letošního roku.