V neděli 26. května se ve společenském sále Základní umělecké školy Karla Malicha v Holicích od 15 hodin uskuteční čtvrtý ročník přehlídky pěveckých sborů. Výtěžek z dobrovolného vstupného umělci věnují na podporu charitního Domácího hospice Andělů strážných.

Na IV. Holickém sborování vystoupí Spolek pěveckých sborů Pernštýn-Ludmila-Suk, Dětský pěvecký sbor Malicháček a Smíšený pěvecký sbor Malichor pod vedením sbormistra Martina Berana a Prausův pěvecký sbor Rychnov nad Kněžnou pod vedením Jaroslavy Ševčíkové.

Nedělní nebe na Pardubicku.
FOTO: Supercela na Pardubicku. Nejdřív nádhera na nebi, pak děsivá bouře

„Těší nás, že pokračujeme tradici, letos se přehlídka navíc koná v rámci Roku české hudby. Jako hudebník a pedagog jsem navíc pokaždé rád, když můžeme spojit umění s pomocí dobré věci,“ iniciátor a organizátor přehlídky Martin Beran.

Ředitelka Oblastních charity Pardubice Marie Hubálková zdůraznila, že jsou Základní umělecké škole v Holicích, pedagogům a dětem velice vděční za dlouholetou podporu. „Financování hospicové péče je dlouhodobě problematické a to, že se umělci rozhodli věnovat výtěžek koncertů i tentokrát na podporu mobilního hospice mě hřeje u srdce,“ dodala Marie Hubálková.

Domácí hospic Andělů strážných je jedním ze čtyř charitních středisek, která sídlí v Holicích. Poskytuje specializovanou paliativní péči umírajícím a jejich rodinám v domácím prostředí. V Holicích pardubická charita nově za pomoci obcí sdružených v Místní akční skupině Holicko připravuje výstavbu Centra sociálních služeb, kde lidé najdou ambulantní a pobytové odlehčovací služby, ambulanci paliativní medicíny a nové zázemí pro rozrůstající se služby domácího hospice.

Pro ty, kteří se nebudou moci přehlídky sborů v Holicích účastnit osobně, pardubická charita připravila přímý přenos na svém YouTube profilu.