V sobotu 8. prosince je v pardubické hokejové aréně naplánováno utkání Národní basketbalové ligy mužů mezi BK JIP Pardubice a ČEZ Basketball Nymburk, zpestřené koncertem Komorní filharmonie Pardubice.

Akce začne v 16:30, dveře arény však budou otevřeny již o hodinu dříve. Basketbal sice nejsou taneční, ale na úvod bude tentokrát předtančení, jež zajistí tanečníci Tanečního centra Lípa. V 16:40 to pak rozbalí Komorní filharmonie Pardubice se zvláštními hosty – oběma Felixy Slováčky (starším i mladším) a dětským sborem Zpěváčci. Poté, co se diváci nabaží hudby, bude následovat utkání prvních dvou celků nejvyšší české basketbalové ligy – téměř neporazitelných českých suverénů z Nymburka a domácích Pardubic, které rivaly z Polabí v tabulce pronásledují. Uvidí se, zda body zůstanou v Pardubicích, nebo odplují po Labi do středních Čech.

Na programu koncertu jsou melodie uplynulých 50 desetiletí – pardubická komorní filharmonie si tak připomene 50 let od svého založení. Zazní melodie světového popu, cizozemské filmové melodie, jakož i muzikálové nápěvy a melodie seriálové a pohádkové. A aby to nebyla jen zábava a líté sportovní zápolení, má celý koncertozápas také charitativní podtext: část výtěžku ze vstupného a z dalších aktivit bude věnována Hiporehabilitaci Apolenka. V předchozích ročnících bylo vybráno na dobročinné účely přes 120 tisíc korun.

A živo nebude jen na palubovce a jejím okolí, nýbrž i ve foyeru arény, kde v mezičase mezi koncertem a utkáním proběhne soutěž ve střelbě na koš a výtvarná soutěž pro děti. Kdo má rád pardubické vysoké muže zpod košů a rád by je měl doma či na pracovišti na zdi, určitě bude potěšen kalendářem Beksa 2019, jenž bude ve fanouškovském obchodě BK JIP prvně v prodeji právě v sobotu.