Zelenou helmu, kterou od začátku sezony nosil vítkovický zadák Jan Výtisk, tak od nedělního utkání převezme čtyřiadvacetiletý útočník Dynama.
„Asi budu zářit mezi našimi bílými helmami, ale budu se snažit pokračovat ve své hře. Dost bodů jsem získal díky tomu, že jsem často nasazován na oslabení,“ říká Poulíček.

Góly se nepočítají, ale i vítězství v této statistice musí hokejistu potěšit…
Udělalo mi to radost, protože co se týče gólů a asistencí, tak to je k pláči. Teď jsem vyhrál alespoň v této statistice za měsíc prosinec. Je to ocenění za černou práci, kterou pro tým odvádím. Spousta dalších kluků v našem mužstvu by ji mohla dostat místo mě. Je to zviditelnění. Uvidíme, jak to půjde dál.

Černá práce, hra v oslabení. To je přesně role pro vás?
Když přijdete do dospělého hokeje, tak si musíte určitou roli najít. Není to tak, že byste přišel z juniorky a hrál přesilovky, dával iks gólů za sezonu. Člověk si v dospělém hokeji trochu hledá svoji roli. Postupem času jsem se k tomu dostal. Začal jsem lépe bránit, dostával se na oslabení. A tam nezbývá nic jiného než pomoci týmu a blokovat střely. Od mladého hráče se očekává pohyb, proto se snažím hodně bruslit a dohrávat souboje.

Ani cesta do pardubického áčka není jednoduchá. Třeba minulou sezonu jste pendloval na trase extraligové Pardubice – prvoligové Ústí nad Labem. I takovou cestou si musí hráč projít?
Minulý rok jsem měl skoro druhé povolání, byl jsem takovým řidičem (usmívá se). Ale tak to je, musíte vzít každou roli v tom týmu. Těžko se budete vymlouvat na to, že jste nedostal prostor. To by nikam nevedlo. Můžete začít právě třeba u toho oslabení a plnit si svou roli.

Jak prospěšná je pro vás v tomto ohledu spolupráce se zkušeným útočníkem Tomášem Rolinkem?
To je skvělé, Tomáš na tom postavil svoji kariéru. Je neskutečný bojovník, odvede obrovskou práci, nevypustí jediný souboj. Navíc není žádný čahoun a kolem dvoumetrových obránců dokáže projet a ustát to. Pro mě velké plus, že se od takového hráče můžu učit a komunikovat s ním na ledě. Toho si moc vážím.

Do nového roku vstoupilo Dynamo výhrou nad Olomoucí, kterou se vám loni ani jednou nepodařilo porazit…
Čekali jsme, že to nebude žádná ofenzivní smršť. Především jsme nechtěli zbytečně inkasovat, aby je gól nedostal na koně. Hráli jsme zodpovědně zezadu a snažili se být blízko u sebe, aby se nedostávali mezi nás. První vstřelený gól nástrochu uklidnil, pak jsme mohli hrát svůj hokej.

Olomouc po snížení ožila. Jak jste museli reagovat?
My jsme se nejdřív zbytečně zatáhli a začali zbrkle odhazovat puky. Potom jsme to ovšem zodpovědně dohráli a odbojovali. Museli jsme do toho jít na sto procent, nic jiného nám v každém utkání nezbývá. Nemůžeme dostávat laciné góly, každé utkání bude o detailech.

V tomto utkání jste jeden nečekaný zásah do hlavy schytal. Věděl jste hned, že vás udeřil rozhodčí?
To se mu povedlo, takový knokaut se zase dlouho nestane (směje se). Tohle asi nechtěl, sám tam byl v klinči s jedním hráčem, tak zavrávoral, vyletěly mu ruce. Já jsem to schytal. Nestihl jsem nic říct, protože jsem ležel na zádech. Tušil jsem, že to byla ruka rozhodčího.

Podle disciplinární komise jste se v utkání v Liberci dopustil filmování. Zaskočilo vás to?
Když si to vybavím, tak tam byl souboj u modré čáry v našem oslabení. Liberecký útočník otočil hru, já jsem snažil přes něj dostat a zdržet nějaký čas v oslabení. Svedli jsme tam souboj, já jsem se to asi nesnažil moc ustát, spíše vybojovat faul. Já bych se nějak neobhajoval. Bylo to tak posouzené, nic s tím už neudělám.

Blíží se konec třetí čtvrtiny základní části. Jak vnímáte váš boj o pozici v elitní extraligové desítce?
Když se podíváme na výsledky, nezaostáváme za přední skupinou, jsou tam stále malé bodové rozestupy a takhle to zřejmě bude až do posledního utkání základní části. V lednu hrajeme deset zápasů, musíme bojovat a sebrat každý bod, o ničem jiném to nebude.