Na předškoláky, školáky, rodiče a prarodiče tu čeká křtění zvířátek, soutěže, výtvarné dílničky i ukázky mezinárodní kuchyně.

Odložená akce

Kvůli nepřízni počasí byla akce již dvakrát odložena. Jako omluvu proto dostane každé dítě nanuk zdarma a navíc může soutěžit o další ceny.
Hravý den na farmě tradičně připravilo téměř dvacet neziskových organizací z Pardubického kraje. „Je to akce pro celé rodiny," říká krajský radní Pavel Šotola. „Věříme, že počasí nás potřetí nezaskočí a hravý den prozářený sluníčkem si užijí všechny generace," dodává radní.

Dopoledne pro děti

„Dopoledne je určené hlavně školám a školkám,  odpolední program je spíše zábavný a je vhodný pro děti, rodiče a prarodiče," vysvětluje Jana Machová, ředitelka Koalice nevládek Pardubicka.

Křtění zvířátek

Kromě křtění zvířátek, projížďky na koních, soutěží a zábavných her se děti mohou těšit na loutkovou pohádku i tvorbu loutek, skákání v nafukovacím hradu nebo malování na obličej. Program oživí taneční vystoupení, hraní na bubínky, břišní tanečnice a loutková pohádka.
Pro dospělé je připravena ochutnávka mezinárodní kuchyně, vědomostní soutěže nebo jízda na monokole (jízdní kolo s jedním kolem). „Celý den bude otevřena také kavárnička a stánky s občerstvením a drobnými upomínkovými předměty," přibližuje zázemí akce Jana Machová.
Pro návštěvníky akce je zajištěno parkování na místě nebo lze použít linky MHD číslo 9, směr Spojil.