V centru města jsou nově vyznačené kvůli opravám třídy Míru. Na Masarykově náměstí totiž jezdí více než dvojnásobné množství autobusů a trolejbusů než donedávna.
Informoval o tom ředitel pardubického dopravního podniku Tomáš Pelikán.

„Díky tomu, že nám bylo umožněno vyhradit si jízdní pruhy na Sukově třídě, nedochází k větším zpožděním, přeci jen denně projede Masarykovým náměstí 1100 spojů," vysvětlil Tomáš Pelikán.
Třída Míru se opravuje od března a na její část se vrátí doprava až za rok. Po hlavní obchodní ulici jezdilo za den 500 spojů. Jízdní pruhy pro taxislužbu a vozy MHD ale na Sukově třídě nově znemožňují parkování při velkých akcích v ČEZ Areně.

Elektronická tabule

Novinkou na Masarykově náměstí bude elektronická tabule s jízdními řády. Dopravní podnik ji nechá instalovat na přelomu března a dubna. Cestující občany bude informovat o odjezdech jednotlivých linek a aktuálně zobrazí i jejich zpoždění.
„Tabule u nádraží zobrazuje statický jízdní řád, ale ta neumí pracovat s odchylkou jízdního řádu. Tabule, která pracuje s aktuálním stavem, dosud v Pardubicích není," řekl ředitel Dopravního podniku města Pardubic.
Tabule je již vyrobená, nicméně se ještě musí přesně nastavit aplikace, která bude sledovat všechny přijíždějící autobusy a trolejbusy se zabudovaným přijímačem satelitního systému GPS.

„Počet spojů je obrovský, algoritmus musí být nastavený dobře. Všechno teď testujeme. Instalace bude náročná s pomocí jeřábu a těžší techniky, musíme využít doby, kdy na náměstí nebude moc lidí," doplnil Tomáš Pelikán.

Nová mapa centra

Vyznačené žluté pruhy však nejsou jediné, co se na dopravní mapě Pardubic kvůli rekonstrukci třídy Míru a chystaným uzavírkám ulice Jana Palacha a 17. listopadu  změnilo. Obousměrně průjezdné jsou nyní ulice Jindřišská a Pernerova, ale také část ulice Sladkovského mezi Smilovou ulicí a třídou Míru.

Nové dopravní značení ani nepřipouští v křižovatce u ČEZ Areny odbočení doleva k AFI Paláci. Křižovatka v současné době povoluje pouze dva směry – dva pruhy rovně směr most Pavla Wonky a jeden doprava na Sukovu třídu.
„V ulici Labská navíc byla po dobu oprav zrušena možnost návštěvnického parkování a parkovací místa jsou nyní vyhrazena pouze obyvatelům s parkovací kartou, kteří o svá místa přijdou například ve Sladkovského ulici. Zprůjezdněn byl jinak uzavřený průjezd z ulice Na Hrádku k ulici Sladkovského," uvedl vedoucí dopravního odboru města Vladimír Bakajsa.