Sněhová nadílka, která určitě udělá radost všem provozovatelům horských středisek a milovníkům zimy s sebou přece jen nese nějaká ta nagativa.

Jedním z nich, které zaznamenalo celé město je zpoždění městské hromadné dopravy, které se v některých případech vyšplhalo i ke dvacetiminutovým hodnotám.

"Nejde s tím bohužel nic dělat. Sníh padá nepřetržitě celý den, odklidit jej ze silnic není možné a tak všichni řidiči ve městě a pochopitelně i hromadná doprava raději volí opatrnou pomalou jízdu. Dělat se s tím ale nedá naprosto nic, to je prostě počasí," uvedl jeden z řidičů dopravního podniku v Pardubicích.

Sníh dává zabrat i autům

Sníh komplikoval dopravní situaci po celý den i v Lázních Bohdanči. V podvečer kruhový objezd zablokovala na několik minut malá kolize dvou vozidel.

"Vozidlo Felicia mělo kvůli mrazu problémy s dobíjením a tak uprostřed kuhové křižovatky přestalo jet. Řidička dalšího vozu nedokázala na kluzké vozovce dobrzdit a narazila do porouchaného auta. Naštěstí došlo k nárazu v tak malé rychlosti, že pouze odpadla registrační značka na nárazníku jednoho z vozů. Naše hlídka pomohla pomocí startovacího boxu nastartovat porouchanou felicii a ta mohla opustit křižovatku," uvedl k případu vrchní strážník Pavel Řehoř.