„Není to přitom ani nová hra. Tato už je přes deset až patnáct let stará, osvědčená a teď nově vyšla v češtině a už má za sebou druhou edici," prozradil Jakub Panchártek, hráč i herní rádce a zprostředkovatel.

Další novinka letošního roku? X-com. Hráči počítačových her jistě tento titul znají od roku 1993, kdy vyšla dodnes stále populární hra Ufo: Enemy unknown. Její pokračování nedávno vzniklo pro počítače a nyní vychází i desková hra. „Zvláštností této hry je, že k ní potřebujete chytrý telefon nebo tablet. K jejímu hraní je zapotřebí aplikace, která se stará o čas a generování náhodných událostí. Neméně důležitá je však i vzájemná spolupráce kolektivu hráčů," řekl Jakub Panchártek.

Rozmanitost her na desítkách stolů je nepřeberná a všechny si můžete zahrát. Od jednoduchých her přes postřehové, nejrůznější tahové až po herní plány, nad kterými budováním vítězné strategie strávíte i hodiny.

K jednodušším hrám patří Čarodějky, které těží z prostředí Zeměplochy nedávno zesnulého spisovatele Terryho Pratchetta, kde se v roli čarodějnické učednice vydáváte po královstvíčku Lancre řešit malé i velké problémy místních obyvatel, které tak či onak vycházejí z knižních předloh.

I když ke hře zasedáte poprvé, zahrajete si. Na GameConu se nemusíte bát. Ať už mezi hráči, nebo samotnými distributory se vždy najde rádce, který pravidla v kostce vysvětlí a jedno dvě kola s vámi odehraje.