Spolu s policisty a moderátorem Josefem Kudrnou se tak snažil předat některé zkušenosti a zážitky v preventivní policejní tour s názvem Nepokoušej osud.

„Hned při první akci, na takovém tom večírku celebrit, mě zavlekl jeden člověk na záchod. Nejdřív jsem si říkal, že mu musím říct, že nejsem teplej. Pak se ukázalo, že mi chce nabídnout kokain. Jak jsem vyletěl ze dveří, proti mně stála hezká holka a v dlani pytlíček s tím samým, a prý jestli si to chci koupit? Tak to byla moje první zkušenost s tímhle," podělil se o jeden ze svých zážitků Michal Hudček.

Živé publikum

Zpěvák, kterého na vlnu popularity vynesla druhá řada televizní soutěže, v Pardubicích asi pěti stovkám školáků samozřejmě i zazpíval a pardubické žáky chválil za upřímnost i zapojení.

„Moc se mi to líbilo. To bylo naše asi čtvrté vystoupení a přišlo mi, že byli velice živí a vstřícní. Dokonce přišli k nám na pódium tancovat. To se nám stalo poprvé," pochvaloval si odezvu pardubických žáků Michal Hudček. „Snad to pomůže. Kouřit asi většina z nich zkusí, ale snad je to odradí alespoň od těch tvrdších drog," uzavřel zpěvák.