„Měla jsem velkou radost z toho, že nás návštěvníci této akce podpořili. Veškeré peníze rozdělíme mezi hemato-onkologická oddělení nemocnic, kde jsou hospitalizovány děti s rakovinou, mnohdy i se svými rodiči. Ti kvůli nemoci potomka přijdou o zaměstnání, protože se mu musejí věnovat a dostávají se do svízelné životní situace," uvedla Vlaďka Erbová.

Nositelné kolekce

„Spolupracujeme přímo s lékaři nebo zdravotními sestrami. Ti často vyberou rodiny, které naši pomoc potřebují ze všech nejvíce. Nebo nemocnici nakoupíme zdravotnické potřeby či přispějeme na přístrojovou techniku," vypočítala známá modelka, která se divákům představila v příjemném prostředí zahrady pardubické restaurace při dvou přehlídkách italských módních značek. Šlo o ležérní i elegantní a především nositelné kolekce, což jistě ocenila většina přítomných dam.

Podpořit dobrou věc přijela do restaurace Cartellone také druhá vicemiss ČR 2007 Veronika Chmelířová.

Vyzrálým pěveckým výkonem zaujala teprve čtrnáctiletá žákyně letohradské základní školy Veronika Mertová. Ta už má na svém kontě řadu úspěchů. Účastnila se pěveckých soutěží Česko Slovensko má talent (2011), Česko zpívá (2012), X Factor (2014), zahrála si v muzikálu Andílci za školou a nyní se chystá na účinkování v muzikálu The Addams Family. A jak se to všechno dá skloubit se školními povinnostmi? „Bez individuálního plánu by to nešlo," podotkla Veronika Mertová.

Povedená dražba

Moderátorkou přehlídky byla Jolana Voldánová, která diváky provedla i dražbou velkoformátových fotografií modelky Vlaďky Erbové.

„Jsem výborný licitátor. Ve všech aukčních síních by mě asi hned zaměstnali," glosovala s úsměvem Jolana Voldánová, když přemítala, jak dražbu co nejefektivněji rozjet. „Pořádně jsem se zapotila," přiznala moderátorka.

Ale vedla si opravdu báječně. I díky ní se v Cartellone vydražilo skoro 60 tisíc korun.

„Jsem velmi spokojená. Díky této akci budeme moci zakoupit zdravotnické potřeby skoro pro čtyři oddělení na jeden měsíc," svěřila se zakladatelka občanského sdružení Vlaďka dětem, manželka bývalého českého fotbalového reprezentanta Tomáše Řepky Vlaďka Erbová.

„Vlaďka je statečná žena. Věřím, že úspěšně překoná i jiné obtíže svého momentálního života," konstatovala Jolana Voldánová.