"Pokud vám pondělní počasí léto nepřipomínalo, tak váš dojem byl správný. Od rána bylo na našem území zataženo a na většině území pršelo. Celkově na 30 stanicích měřících aspoň 30 let bylo maximum pro 7. srpen nejnižší za dobu pozorování," uvedli meteorologové ve své zprávě.

Například v Pardubicích teplota odpoledne vyšplhala jen na 16,3 stupně, na většině území Pardubického kraje bylo kolem 15 či 16 stupňů a vůbec nejtepleji v Litomyšli - rovných 17 stupňů. Na Vysočině pak jen kolem 13 stupňů. 

Chladno bylo v celém Česku. "Například v Aši dnes nebylo tepleji než 11,1 °C, ze stanic pod 600 m n. m. byl nejchladnější rekord ve Vyšším Brodu 12,5 °C. Další rekordně nízká maxima byla například v Klatovech, Domažlicích, Nepomuku, Vizovicích nebo ve Zlíně. Celkové průměrné maximum ze stanic pod 600 m n. m. bylo 16,6 °C, včera v neděli 6. 8. 2023 bylo průměrné maximum 17,1 °C. První dekáda srpna bývá nejteplejší částí roku, dlouhodobý průměr maxim je kolem 25 °C! Dnešek se tak prozatím stává nejchladnějším dnem od začátku prázdnin, hodnoceno podle maximálních teplot," dodali meteorologové.

Na obrázku vidíme teploty v pondělí v 16:00 SELČ.Na obrázku vidíme teploty v pondělí v 16:00 SELČ.Zdroj: ČHMÚ

Dnes by mělo být o fous tepleji, stejně tak zítra. Ale ve středu bude znovu pršet. Léto s teplotami nad 25 stupňů by se mělo vrátit v pátek, po víkendu se opět asi dočkáme tropických třicítek.