Překvapivé na tom je, že prodej současnému nájemci smetli ze stolu politici radniční koalice. Hned osm koaličních zastupitelů se zdrželo hlasování. „Byli jsme dost překvapení, že tato zpráva neprošla. Objevila se nesourodá skupina zastupitelů z ANO a ČSSD, která nehlasovala pro návrh. Prodej Ideonu se stal v koalici spornou záležitostí. Nevíme, co za tím je, ale věcné důvody to určitě nejsou," uvedl opoziční zastupitel za ODS Karel Haas.

O Ideonu se na zasedání zastupitelstva jednalo už potřetí. Nejprve se prodej nelíbil sociální demokracii, a když už to vypadalo, že má koalice zajištěnou podporu návrhu, našly se v předkládané zprávě chyby a náměstkyně primátora Helena Dvořáčková (ANO) ji sama stáhla.

Co bude dál? „Záměr prodeje Ideonu se asi bude řešit ještě na podzimním zasedání zastupitelstva," řekla náměstkyně primátora.

Mezi koaliční zastupitele, kteří se zdrželi hlasování, patřil i Miroslav Rubeš z hnutí ANO. „Jsem pro to nechat Ideon v pronájmu a v tomto názoru jsem konzistentní. Částka přes 19 milionů korun je příliš nízká. To je cena dvou rodinných domů a objekt není v tak špatném stavu," vysvětlil Miroslav Rubeš.