Protože jsem tam jezdil vlakem, tak jsem vždycky přestupoval v Pardubicích. Vzpomínám si, že jsem několik nocí strávil i na zdejším nádraží,“ konstatoval známý herec Igor Bareš. „Vlakem cestuji dodnes, takže když jedu do Brna nebo Olomouce, tak Pardubicemi projíždím,“ poznamenal dvaačtyřicetiletý kumštýř, který v Pardubicích natáčí další díly televizního seriálu Strážce duší.

„Tento seriál mám docela rád, i když jsem v něm předtím nehrál a účinkuji až v této epizodě,“ pravil Igor Bareš.
„Líbí se mi především snaha tvůrců zahrát si tak trochu na česká Akta X. Posouzení, jestli se jim to daří nebo ne, nechávám až na diváky,“ prohlásil známý herec.

„Na těchto příbězích je zajímavé hlavně to, že propojují tajemno s kriminální zápletkou a historii se současností. To myslím, že je divácky vděčné,“ líčil Igor Bareš.

„V tomto seriálu hraji normálního chlapa ve středním věku, který pošilhává po mladé holce. Samozřejmě na to dojede. Manželka mu rozhodně nedá nic zadarmo,“ vyprávěl herec, který si ve Strážci duší zahrál archeologa. „Měl jsem radost z toho, že jsme mohli točit v takovém bezvadném prostoru, jako je kostel svatého Bartoloměje,“ nechal se slyšet Igor Bareš.

„K historii mám blízko i proto, že v brněnském rozhlase točím seriál Toulky českou minulostí. Shodou okolností nedávno vznikl sedmistý díl. Pro mě je brouzdání historií velmi zajímavé. Nebýt minula, tak by člověk nevěděl, jak se má chovat v budoucnu. Ale i navzdory tomu se samozřejmě stejně nepoučí,“ popsal starou známou pravdu absolvent brněnské Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, kde byl později členem činohry Mahenova divadla a od roku 1991 tamního Národního divadla. Za roli Hamleta ve stejnojmenné inscenaci byl nominován na Cenu Alfréda Radoka. Nominaci na cenu Thálie 1997 mu přinesla role Raskolnikova v románu Zločin a trest. Od roku 2002 je na volné noze.

Igor Bareš si zahrál rovněž v seriálech Četnické humoresky, Horákovi nebo Detektiv Martin Tomsa. Za roli ve filmu Výlet režisérky Alice Nellis byl nominován na Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli. V roce 2004 se do podvědomí diváků zapsal především díky roli milého smolaře Harryho v úspěšném „nováckému“ seriálu Pojišťovna štěstí. Vedle herectví se věnuje i dabingu.