Poslední dubnový den je tradičně věnován oslavám čarodějnic. I letos je na několika místech připraven bohatý program na počest všech žen, které umí létat na koštěti či které se jakkoliv znelíbily inkvizitorům.

Upalovat se začne již v sobotu

První velká akce tohoto druhu začne v Pardubicích již v sobotu. A to v pardubickém pivovaru. V sobotu 28. dubna se areál pivovaru otevře všem velkým i malým čarodějnicím a čarodějům. Připraven je bohatý program pro děti i dospělé. Děti se mohou těšit na pestrý doprovodný program v podání Myš a Maš již od 14 hodin. K dispozici bude trampolína i skákací hrad a tak jako v loňském roce se děti mohou těšit rovněž na jízdu na koních. Pro všechny ostatní je od 17 hodin připraven hudební program v podání kapel – Nightwish revival, NVÚ či Dukla vozovna.

Čaroděje a čarodějnice všech věkových kategorií zve rovněž TJ Sokol Staré Hradiště. Čarodějnický rej je na programu v neděli 29. dubna.  Podle organizátorů je připraven bohatý program. „Vyhlásíme nejkrásnější a nejstrašidelnější čarodějnice. Pro čaroděje jsou připraveny hry a soutěže. Návštěvníky čeká také tradiční opékání špekáčků na ohni a zajištěno je i občerstvení ve stánku na hřišti. Rej začne v neděli v osmnáct hodin," lákají širokou veřejnost pořadatelé.

Kladivo udeří také Pod Vinicí

Také restaurace Pod Vinicí chystá kladivo na čarodějnice. Akce tady začíná v pondělí 30. dubna od šestnácti hodin.  Na Čarodějnický bál zve tamní restaurace všechny dámy, dívky i děvčata. K tanci zahraje skupina  Drink. „Pro hladové návštěvníky je připravena grilovaná kýta. Opékat se budou  samozřejmě i špekáčky," láká „inkvizice" z Pod Vinice.

Tradičně největší hon na čarodějnice se koná v pondělí večer pod Kunětickou horou. „Přijďte se v pondělí pobavit a užít si největší pálení čarodějnic ve východních Čechách, a to pod Kunětickou horou," zvou pořadatelé na akci, která se v Pardubicích stala doslova tradicí. Akce je jak pro dospělé, tak i pro malé ratolesti. „Návštěvníci se mohou těšit například na kouzelníka Richarda Nedvěda, známého ze soutěže Československo má talent či mladého nadějného zpěváka Davida Deyla. Hlavní hvězdou večera pak bude kapela Monkey Business."
Děti jistě potěší vystoupení klauna, soutěže s veselým malováním, skákací hrady, trampolíny a speciálně připravený dětský koutek. Jako každý rok bude k dispozici taneční stan, kde všechny přítomné bude bavit Pája Cejnar. Chybět nebude laserová šou ani parádní ohňostroj! Areál bude otevřen v patnáct hodin a o 55 minut později začne program.


Návštěvníci rovněž ocení dopravu autobusy. Rozvoz funguje každou hodinu od 15 do 23 hodin jako kyvadlová doprava, takže se lidé dostanou bez problémů jak pod Kunětickou horu, tak i zpět. Navíc je to zdarma!  (saf, dob)