V rámci významného sportovního podniku – Městského vinařského půlmaratonu, odstartuje také již tradiční akce Pardubice na bruslích.
Začátek je v jedenáct hodin a sraz bude tentokrát na třídě Míru! Právě tam se totiž budou odehrávat i doprovodné akce městského půlmaratonu. „Bruslaři budou mít k dispozici jeden z běžeckých okruhů, který měří 2,2 kilometru. Bude záležet na každém, kolikrát tento okruh stihne během přibližně třiceti minut projet. Samozřejmě, že ale opět platí pravidlo, že nejde o skutečný závod, ale spíš o jakousi pohodovou projížďku,“ řekl nám organizátor pardubického in–line bruslení Michal Zitko.

Časové omezení pro bruslení na pouhou půlhodinu vyplývá z celkového zajištění půlmaratonu. Příznivci kolečkových bruslí totiž musí včas vyklidit pole špičkově připraveným atletům, pro něž je pardubický půlmaraton jedním ze sportovních vrcholů. „Nechceme omezovat běžce, jimž je sobota určena především. Naopak jsme rádi, že nám pořadatelé půlmaratonu vyšli vstříc a zařadili přímo před hlavní závod naše bruslení,“ dodal našemu Deníku Michal Zitko. V pořadí další jízda „Pardubice na bruslích“ se pak bude konat v úterý 8. května.