Koncem letních prázdnin se lidé vydali na bruslích do večerních ulic Pardubic, kde za doprovodu pořadatelů zdolali zhruba devíti kilometrovou trasu od Decathlonu ulicí Kosmonautů, přes ulice Bělehradskou, Hradeckou a Palackého, dále pokračovali po ulici Hlaváčova ke křižovatce s ulicí kpt. Jaroše, což účastníky zavedlo do ulic Anenské a Karla IV. na Sukovu třídu a kolem zimního stadionu po Hradecké a Poděbradské zpět k Decathlonu.

„Je to akce pouze pro bruslaře. Občané města Pardubic mohou projíždět trasu centrem města, kam se běžně s kolečkovými bruslemi nedostanou,“ řekl pořadatel akce Radek Strejček.

Pardubice zažily večerní plavbu na Labi.
Pardubice zažily večerní plavbu na Labi. Řeka patřila paddleboardům

Večerní vyjížďka na bruslích pro někoho představovala loučení s prázdninami, relax a odpočinek, pro někoho zase možnost, jak zapracovat na své postavě či posílit svalstvo celého těla. Zúčastnit se mohli doslova všichni, kdo měl jen trochu touhu zažít něco nevšedního. Pro účastníky pořadatelé přichystali také doprovodný program, ale i například svítící náramky, které přinesly i větší bezpečnost na silnici.

„Jelo se mi úplně suprově, musím říct, že až na pár povrchů to bylo super. Jel jsem poprvé, špica,“ nechal se slyšet jeden z účastníků.