Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

INVENTURA RADNICE: Ovlivní volby kauza pískovny?

Lázně Bohdaneč - Lázně Bohdaneč si nemusely půjčovat, díky bytům má město finanční rezervu.

5.8.2014 10
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Seriál inventura radnice 2010 - 2014
Analýzy, ankety a zajímavosti najdete v úterním (05.08.2014) vydání Pardubického deníku na straně 2

Jak to v posledních čtyřech letech vypadalo v Lázních Bohdanči? Mnoho lidí si vzpomene na aktuální kauzu s těžbou štěrkopísku v areálu Čertoříšský. V Bohdanči ale v posledním volebním období také opravili radnici nebo koupili fotbalový stadion.

„Jsem ráda, že jsme jednomyslně přijali dlouhodobou strategii rozvoje města a na jejím základě dokončili a vydali nový územní plán. Úspěšně jsme zprivatizovali bytový fond převzatý od armády, zvládli jsme výměnu krovů a střešní krytiny na historické budově radnice. Koupí fotbalového stadionu a převodem sokolovny do vlastnictví města jsme vytvořili předpoklady k zlepšení podmínek pro volnočasové aktivity občanů," uvedla starostka Bohdanče Květoslava Jeníčková (Nestraníci) s tím, že město navíc hospodařilo bez dluhů a dokázalo si vytvořit i finanční rezervu.

Střecha se povedla

Slova chvály dokáže pro vedení města najít i opoziční zastupitel za ODS Josef Štěpanovský. „Za úspěch považuji to, že město získalo do svého vlastnictví fotbalový stadion, kde našlo sportovní vyžití mnoho dětí. Dále bych současné vedení města pochválil za rekonstrukci střechy na radnici," podotkl.

Ne ve všem ale bylo vedení města tak úspěšné. „Trápí mě pomalé tempo přípravy zásadní rekonstrukce základní školy. Dokumentace prošla aktualizací a nyní, po neúspěšném výběrovém řízení na zpracovatele projektové dokumentace, je zpochybňována už dříve přijatá celková koncepce. Obávám se, že město nebude včas připraveno na možné dotační příležitosti v tomto plánovacím období," podotkla starostka.

Základní škola město skutečně trápí. „Dluhem vůči občanům a zejména dětem je, že se nijak zásadním způsobem nepokročilo s rekonstrukcí základní školy. Také se domnívám, že současné vedení totálně selhalo při rekonstrukci restaurace pod radnicí," sdělil Josef Štěpanovský.

V posledních měsících byla nejdiskutovanějším tématem těžba písku, která by se dotkla i obyvatel okolních obcí. O změně územního plánu, která by umožnila těžbu písku bude ovšem hlasovat až nové zastupitelstvo. Současní politici se totiž na žádném řešení dohodnout nedokázali. Lze tedy očekávat, že těžba písku bude jedním z hlavních předvolebních témat. „Věřím ale, že ti, kteří se budou ucházet o důvěru občanů, prokáží moudrost a nabídnou své představy o budoucnosti města v daleko širším záběru," řekla Květoslava Jeníčková.

Velké problémy také lázeňské město řešilo v důsledku chyb při čerpání evropských dotací v předchozím volebním období. Hrozilo, že bude nutné vracet desítky milionů korun dotací na regeneraci a revitalizaci části města. „Městu se podařilo vyjednat prominutí penále v plné výši a snížení odvodu za porušení smlouvy a rozpočtové kázně. Celková sankce, kterou muselo město v tomto volebním období uhradit byla 4,8 milionu," vysvětlila starostka.

Chyby zjistil Nejvyšší kontrolní úřad i vlastní audit úřadu. „Úřad regionální rady vyměřil městu korekci, kterou Lázně Bohdaneč zaplatily. Tím je celá situace vyřešena," uvedl Martin Škeřík z úřadu Regionální rady Severovýchod.


Více v tištěném vydání Pardubického deníku na straně 2

Autor: Lukáš Dubský

5.8.2014 VSTUP DO DISKUSE 10
SDÍLEJ:
Ve vozidle majitelka převážela tři kozy.
5

Si děláš kozy... No vážně, tři kozy v autě

Nikdo by nepodpořil menšinovou vládu ANO, pokud by v ní byl i nebyl Andrej Babiš.
AKTUALIZOVÁNO
51

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

Příprava na teror: Pardubice testují krizové plány

Pardubice - Pardubice chtějí tvrdá data o tom, jak by město a záchranáři zvládli skutečný útok. Žádná papírová škatulata - do pohybu se dnes dají stovky figurantů v největším evakuačním cvičení v České republice.

Florbal: Čtyři vteřiny od plné sklenice

Pardubice – Co chybělo? To víme naprosto přesně. Čtyři vteřiny! Za tu dobu si ani nezavážete obě boty… Pardubičtí florbalisté ztratili v Brně vedení takřka se závěrečným klaksonem. No a by toho nebylo málo padli i v nájezdech. V tabulce Tipsport Superligy se tak po famózním začátku začínají propadávat. Teď jsou pátí.

Cestu do porodnice nestihli, ale vše dopadlo dobře

Pardubice - Výjimečnou situací v životě každé rodiny je jistě narození potomka. Ne vše se však dá vždy spolehlivě naplánovat a situace se pak zaručeně vyvýjí jinak než by si nastávající rodiče přáli.

Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu

Pardubice - Loutková pohádka plná kouzel Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Kulturní dům Dubina.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení