Pardubičtí radní plánují opravu chátrajícího Letního stadionu v centru krajského města. Konkrétní podobu představí již ve čtvrtek od 15 hodin při veřejné prezentaci. Ta se bude konat ve Společenském sále radnice na Pernštýnském náměstí.

„Zatím máme hotovou pouze studii, ještě ji čeká veřejné projednávání a zřejmě v dubnu budou zastupitelé rozhodovat, zda má příprava přestavby celého území pokračovat, tedy zda mají být zahájeny práce na projektu," prohlásila náměstkyně pardubického primátora zodpovědná za investice Helena Dvořáčková.

Studie řeší nejen území stadionu, ale i plochu po zbourané hale ČSTV a areálu jatek v sousedství. „Studie se zabývá také podobou nábřeží. Tam by měla vést cyklostezka, široký bulvár a měly by tam být přístupy k vodě," vysvětlila náměstkyně.
Podobu projektu radnice konzultovala také s fotbalisty, kteří by byli primárními uživateli opraveného sportovního stánku.

„Jsme si vědomi, že jde teprve o studii, ale bereme to jako dobrou zprávu. Líbí se nám hlavně to, že je tu aktivita směrem k přestavbě," komentoval studii Radek Klier, PR manažer týmu FK Pardubice.

Kapacita má být 4800 diváků

V současnosti hrají pardubičtí fotbalisté v areálu Pod Vinicí. Stadion v centru města by mohl pojmout až 4800 diváků a splňoval by kritéria kladená na prvoligové stadio᠆ny. Po několika desetiletích by tak pardubičtí fotbalisté mohli reálně uvažovat o nejvyšší domácí soutěži.

Stěžejní je pochopitelně otázka financí. Odhadované náklady projektu jsou 300 milionů korun. „Město zcela jistě nebude hlavním investorem. Ale máme informace, že na stavbu stadionu by mohla přispět fotbalová asociace, hotel a parkovací dům budou příležitostí pro soukromé investory. Jsme ale teprve na začátku," upozornila Helena Dvořáčková.