Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jak nyní ulevit dopravě na pardubické Kyjevské ulici?

Pardubice – Vedení Pardubic v současné době hledá dopravní řešení pro Kyjevskou ulici. Ta je, vedle křižovatky U Trojice, nejfrekventovanějším místem v Pardubicích.

29.3.2015 2
SDÍLEJ:

Areál TeslyFoto: Deník/Luboš Jeníček

Lokalita s velkou koncentrací dopravy a napojením na krajskou nemocnici má v budoucnu pojmout také dopravu do areálu bývalé Tesly.

Nad plány, jak je možné dopravu v této části města řešit, se sešlo vedení města s architektem Janem Kovářem, který se touto problematikou léta zbývá, a se zástupci nemocnice a Pardubického kraje.

Pro město je podle primátora Martina Charváta řešení dopravy na Kyjevské prioritní. „O napojení nemocnice a areálu Tesly Kyjevská se hovoří léta. Je ale opravdu nejvyšší čas začít se problémem vážně zabývat. Nadjezd u nemocnice je ve špatném stavu, je třeba jej opravit, ale pokud nezajistíme alternativní dopravní napojení, není možno s opravou začít," prohlásil náměstek primátora zodpovědný za dopravu Jiří Rozinek.

Problémem Kyjevské ulice není pouze napojení areálu nemocnice a bývalé Tesly, ale zejména fakt, že tato část města je železnicí a takzvanou rychlodráhou téměř odříznuta od ostatních, nejhustěji obydlených částí Pardubic.
Většina automobilů, které směřují do nemocnice ať z jižní, severní, nebo západní části krajského města, musí projet centrem a využít nadjezdu postaveného v roce 1964. Je proto třeba hledat řešení, jak tuto lokalitu lépe zpřístupnit.

Nejrychlejší řešení

„Řešením by byl jihovýchodní obchvat Pardubic, ale to je otázka delšího času, který bohužel nemáme. Teď je podle nás nejrychlejším řešením propojení ulice S. K. Neu᠆manna a silnice mezi částí města Pardubicky a Nemošicemi. Jednáme o využití armádních pozemků i mostu přes Chrudimku, který zde armáda vybudovala," poznamenal primátor Martin Charvát.

Chtějí získat dotace

Pokud fond dopravní infrastruktury otevře programy, z nichž by město mohlo čerpat dotace na vybudování této komunikace, bude se o ně ucházet. „Stejně tak i na rekonstrukci nadjezdu. Tyto stavby jsou prioritou města, musíme je zrealizovat, ať dotace získáme či ne," dodal pardubický primátor.

Součástí rekonstrukce nadjezdu bude také vybudování chybějícího dopravní napojení areálu bývalé Tesly na Kyjevskou ulici. Studie, kterou představil architekt Kovář, počítá s vybudováním mimoúrovňové kruhové křižovatky zhruba v místech, kde nadjezd ústí před krajskou nemocnici. Z ní by bylo možno sjet jak k nemocnici, tak do areálu, který je nyní k dispozici developerům. Kvůli dopravní obslužnosti nemocnice bude stavba rozdělena na dvě etapy. V první bude vybudován exit do bývalé Tesly, kde má stát i parkovací dům, nemocnice se ke křižovatce bude moci připojit v další fázi.

Radost ze shody

„Jsem velmi ráda, že jsme se shodli se zástupci nemocnice i kraje na základním zadání pro Kyjevskou. Budeme na něm dál pracovat, samozřejmě při respektování podmínek nemocnice. Zároveň budeme řešit i napojení nadjezdu na rychlodráhu. Vzhledem k finančním možnostem města zvolíme nejúspornější variantu," konstatovala náměstkyně primátora Helena Dvořáčková. Tou má být ve směru od nemocnice k centru křižovatka ve tvaru písmene T, která po rampě navede automobily na rychlodráhu.

Autor: Redakce

29.3.2015 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Vojáci 14. pluku logistické podpory vyrazili za školáky do Dolní Rovně a Rosic u Chrudimi.
11

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Jeden se schoval v popelnici, další byl drogový dealer

Pardubice - Zamotaný příběh s telefonní budkou na začátku skončil dopadením distributora narkotik.

Komedie o manželských vztazích zavede diváky Z postele do postele

Pardubice – Východočeské divadlo v Pardubicích zařazuje do svého repertoáru komedii anglického dramatika Alana Ayckbourna s názvem Z postele do postele. Premiéry se uskuteční o nadcházejícím víkendu vždy od 19 hodin v Městském divadle.

Tendr na stavbu dálnice D35 k Vysokému Mýtu finišuje

Pardubicko - Z hlediska předvolební kampaně s křížkem po funuse, totiž v pátek v první den voleb otevře pardubické Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) obálky s nabídkami stavebních firem na stavbu prvních dvou úseků dálnice D35 z Opatovic nad Labem k Vysokému Mýtu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení