„Jsme malotřídní škola a ve vyučování tu mají velký podíl nejrůznější projekty. Tím prvním byla příprava na péči o dítě,“ řekla Deníku učitelka Jana Hrázská.

A tak na děti ve čtvrtek ráno čekal úkol postarat o kojence. Samozřejmě nešlo o skutečné miminko, ale o panenky.
„Děti měly za úkol miminka přebalit, nakrmit, převléknout, zajít s nimi na nákup, připravit pro ně jídlo a to tak, aby miminko nezůstalo ani na chvíli samo, jako by šlo o skutečné dítě,“ vysvětlila Hrázská.

„Předtím jsme měli týden takzvanou přípravu, kde si děti sháněly věci, které budou potřebovat a učily se, jak s miminkem zacházet. Pro většinu z nich to není žádná novinka, protože sami doma mají mladší sourozence,“ sdělila Hrázská.

Budou pokračovat

Tím ale projekt pro děti nekončí. „Ty vytrvalejší si právě péči o miminko chtějí vyzkoušet až do konce týdne a snad se to někomu i podaří. S projektem budeme pokračovat dál. Přijdou mezi nás děti z centra náhradní rodinné péče Amalthea, které si s nimi budou povídat o tom, co těm, které nevyrůstají v rodinném prostředí, chybí. Čekají nás však i další projekty, třeba o fungování domácnosti,“ uzavřela Hrázská.