Ve čtvrtek 22. prosince se otevřel nový úsek D35 Časy – Ostrov. Nová část dálnice se napojila na stávající téměř třináctikilometrový úsek mezi Opatovicemi nad Labem a Časy.

Trasa, která začíná u obce Časy a pokračuje směrem na Roveň, Dašice a Ostrov, umožní převedení dopravy ze silnice I/35 mezi Holicemi a Zámrskem.

„Dálnice D35 má zásadní dopravní význam, neboť změní tok automobilů po Česku. Spojí Prahu se střední a severní Moravou a po dokončení bude společně s dálnicí D11 tvořit severní alternativu přetížené D1,“ sdělil ministr dopravy Martin Kupka, který se otevření nového úseku účastnil.

Stavba nového úseku přišla na více než 3,2 miliardy korun a trvala čtyři roky. „Je to úsek, který výrazným způsobem zlepší dopravu na Pardubicku, ale který je i velmi důležitou částí celé té skládačky, jejímž výsledkem má být zprovoznění celé D35, které vytvoří spojení mezi Libercem, Hradcem Králové, Pardubicemi a Olomoucí,“ uvedl při otevření úseku premiér Petr Fiala.

Po novém úseku D35 už se jezdí.
Dalších 14 kilometrů dálnice pro Pardubický kraj. Úsek D35 Časy-Ostrov je hotový

Stavba zahrnuje dvě mimoúrovňové křižovatky a 22 mostů včetně unikátního přemostění železničního koridoru na trase Praha - Česká Třebová u stanice Uhersko, kde stavbaři most budovali po polovinách rovnoběžně s kolejemi, aby nebyl ohrožen provoz na trati.