Cyklista, který hledá na třídě Míru v Pardubicích místo, kam by mohl uvázat kolo, má většinou smůlu. Stojany aby tu jeden pohledal. A protože zoufalí lidé dělají zoufalé věci, stanou se i případy, kdy někdo kolo uváže i tam, kde by být nemělo. Například k železné bráně.

Věc má však také svou druhou stranu. Kolo, které u brány zůstane dva dny pochopitelně vadí majiteli brány, protože brána se pak nedá zavírat. A cyklista, který takto nezodpovědně znemožní používání mříží se pak nemůže divit, že se mu s dopravním prostředkem může ledacos stát. V tomto případě šlo o řešení oficiální i neoficiální. Tím neoficiálním byl vzkaz majiteli, tím oficiálním pak asistence městské policie.

"K uvázanému kolu byli přivoláni strážníci. Po prověření, že kolo není hlášené jako kradené, oznamovatele poučili o dalším možném postupu a místo opustili. Na sedadle kola ale už předtím někdo umístil poměrně jasný vzkaz pro případného majitele, který si strážníci také prohlédli a vyfotili," uvedla mluvčí pardubických strážníků Lenka Uskobová.

Kdo cedulku umístil je jednou ze záhad třídy Míru. Tou druhou zůstane i osud kola. To totiž na svém místě už není. Jestli zmizelo samo od sebe nebo zabrala výstražná cedulka se asi nedovíme.