Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jak sladit rekonstrukce, aby obvodu nehrozil kolaps?

Pardubice – V příštím roce je na území Pardubic plánována rekonstrukce několika strategických dopravních uzlů, které mohou ohrozit plynulost dopravy ve městě.

1.8.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Proto starosta pátého městského obvodu Jiří Hájek svolal jednání, jehož cílem bylo zajistit plynulou návaznost jednotlivých staveb na pardubické „pětce".

„Kromě něj a náměstka pardubické primátorky Martina Bílka se jednání zúčastnili vedoucí pracovníci dotčených odborů magistrátu a Pardubického kraje, Správy a údržby silnic Pardubického kraje a Ředitelství silnic a dálnic ČR, kteří se na těchto stavbách budou podílet. Své připomínky k jednotlivým projektům přidali i zástupci Dopravního podniku města Pardubic a Policie České republiky," konstatovala asistentka starosty Renata Říhová.

První stavbou, která odstartuje již letos na podzim, je nadjezd U Trojice. Na tento projekt je pro letošek vyčleněna částka 50 milionů korun, za které budou opraveny chodníky, upraven nadjezd a zhotovena lávka pro pěší. Po dobu stavebních prací bude v této lokalitě zachován běžný provoz. „Na silnici 1/37 směr Přelouč zůstane bez omezení, na nadjezdu u Parama dojde na nezbytně nutnou dobu k zavedení kyvadlové dopravy," upřesnil starosta Hájek.

Zruší parkování?

Na jaře 2013 by měly být zahájeny práce na opravách povrchů silnic Jana Palacha a Teplého a  17. listopadu, které je nutné koordinovat s úpravou křižovatky a bouracími pracemi na objektu bývalé lékárny. Řeší se i cyklodoprava.
Projekt, který má zpracovat město Pardubice, počítá se zrušením stávajícího parkování po obou stranách komunikací a se zavedením parkování střídavého, případně vytvoření cyklopruhů.

Posledním bodem jednání byla debata, která řešila možnost zavedení obousměrného provozu pro autobusy městské hromadné dopravy v ulici Na Spravedlnosti.  „To by vyřešilo lepší dostupnost polikliniky v Rokycanově ulici, která je pro občany obvodu v této chvíli velmi obtížně dostupná," uzavřel starosta.

Autor: Redakce

1.8.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Vojáci 14. pluku logistické podpory vyrazili za školáky do Dolní Rovně a Rosic u Chrudimi.
11

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Jeden se schoval v popelnici, další byl drogový dealer

Pardubice - Zamotaný příběh s telefonní budkou na začátku skončil dopadením distributora narkotik.

Komedie o manželských vztazích zavede diváky Z postele do postele

Pardubice – Východočeské divadlo v Pardubicích zařazuje do svého repertoáru komedii anglického dramatika Alana Ayckbourna s názvem Z postele do postele. Premiéry se uskuteční o nadcházejícím víkendu vždy od 19 hodin v Městském divadle.

Tendr na stavbu dálnice D35 k Vysokému Mýtu finišuje

Pardubicko - Z hlediska předvolební kampaně s křížkem po funuse, totiž v pátek v první den voleb otevře pardubické Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) obálky s nabídkami stavebních firem na stavbu prvních dvou úseků dálnice D35 z Opatovic nad Labem k Vysokému Mýtu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení