Hokejové město zažívá opět tu pravou sportovní euforii. Atmosféra při čtvrtečním otevření pokladen a vlastně ještě dlouho předtím připomínala doby dávno minulé, kdy se před arénou kvůli vstupenkám nocovalo a dělaly se pořadníky.

Už teď je jasné, že co se týče zájmu a euforie, tak letošní finále s brněnskou Kometou překoná to předloňské.
První lidé se k pokladnám postavili, respektive posadili na přinesená sedátka, již před půlnocí. „Chceme být u toho!“ řekla nám skupinka lidí, kteří stáli u prodejního okénka jako první. Nad ránem pak k aréně chodili další a další příznivci. V šálách, v dresech.

Před pátou hodinou byl dvaadvacátý

Ve tři čtvrtě na pět ráno dorazil před halu se svým doprovodem také mladík na invalidním vozíku. „V tu dobu jsem byl ve frontě dvaadvacátý,“ pravil vozíčkář. O dvě hodiny později, tedy krátce před sedmou, dosahovala fronta až k soše hokejisty…

V devět hodin, když se pokladní okénka otevřela, stály ve dvou frontách před halou stovky příznivců! Fronta se táhla kolem sochy hokejisty až ke světelné křižovatce, kde se  stáčela na cyklostezku. „To už tady dlouho nepamatuji. V posledních letech lidé nákupy lístků řeší většinou pozvolna a hodně také přes internet. Takhle velké fronty tady několik let nebyly. Možná to má na svědomí i Kometa. Je jasné, že třeba Vítkovice, se kterými bylo poslední finále, nijak moc atraktivní nejsou,“ řekl našemu Deníku Martin Cíl z Pardubic.  

Vstupenky nyní budou, pochopitelně jen do vyprodání, k mání každý den. „Rezervace pro držitele permanentních vstupenek je platná do pátku do 19 hodin,“ upřesnil pro majitele sezonních vstupenek marketingový manažer hokejového klubu Miroslav Novotný.