Úžasná přírodní scenérie se tam však podle ní kloubí s neuvěřitelnou kriminalitou! Turisté z celého světa, kteří tam míří na fotbalový šampionát, by se podle ní měli mít na pozoru.

„Kriminalita je v JARu opravdu veliká. Rozdíl je ale v různých městech či aglomeracích. Kapské město je ještě docela bezpečné, ovšem v Johannesburgu je to hrůza! Přes den to ještě docela ujde, ovšem v noci není vůbec bezpečné vycházet ven. A to nemluvím o periferiích, ale jen o těch hlavních třídách,“ varuje potenciální návštěvníky mistrovství světa Kristina Odvodyová z Pardubic.

Podle této mladé ženy žije Jihoafrická republika dvojím životem. „Jak se setmí, začíná horor. Kdo to neviděl, neuvěří. Neexistuje, že by někdo chodil sám do odlehlých míst. Rovněž se zde vůbec nestopuje – stopaři totiž nikdo nezastaví. Když se to náhodou stane, většinou ho najdou bez auta a bez života!“

Podle Kristiny zde místní policie nemá žádné velké slovo. „Například v Nigérii má policista slovo, tam je někdo! To ale v JARu neplatí. Do některých čtvrtí policisté ani nechodí. Během fotbalu se to ale jistě zlepší a policisté snad tu bezpečnost lidem zajistí,“ myslí si Kristina.

Podle ní je tato poměrně vyspělá africká země ale jednou z nejnebezpečnějších. Tamním obyvatelům to prý tolik nepřijde. „Lidé se tam s tím strachem už naučili žít,“ dodala Kristina Odvodyová.