Jarní tvoření se koná v sobotu 23. března od 14 do 17 hodin v kulturním domě v Dašicích. Návštěvou akce můžete pomoci dobré věci.

„Přijďte si vyrobit před Velikonocemi vlastní dekoraci a jejím zakoupením podpořit dobrou věc. Budeme tvořit pomlázky, zdobit vajíčka voskem, plést košíky, jarní věnečky a další výrobky,“ pozvala ředitelka pořádající Koalice nevládek Pardubicka Jana Machová, jež je zároveň komunitní pracovnicí v projektu Komunita pro komunitu.

Pozvánka na víkend.Zdroj: archiv pořadatele akce

Vstupné se žádné neplatí a všechen potřebný materiál budete mít k dispozici na místě. Jen je třeba předem nahlásit účast na e-mailu machova@konep.cz či telefonním čísle 777 837 950. „Účast je třeba nahlásit proto, abychom měli k dispozici dost materiálu,“ upřesnila Jana Machová a dodala, že zajištěno bude i drobné občerstvení. „Tvořením vás provedou zkušení floristé. Pokud si to, co si vyrobíte, rovnou koupíte, uděláte také dobrý skutek,“ poznamenala ředitelka Koalice nevládek Pardubicka.

Odemykání kol Klubu českých velocipedistů Holice.
Odemykání kol v Holicích se povedlo. Obří klíč cyklisty nezklamal

Výtěžek z akce poputuje Domácímu hospici Andělů strážných. Ten provozuje Oblastní charita Pardubice. Poskytuje péči o nevyléčitelně nemocné v prostředí domova. Umožňuje tak trávit poslední dny či týdny života bez nesnesitelné bolesti mezi blízkými. Péče je nabízena bezplatně, a to jak lékařská, ošetřovatelská, psychosociální i duchovní.

Co je cílem projektu Komunita pro komunitu? Komunita pro komunitu je název projektu Místní akční skupiny (MAS) Regionu Kunětické hory. „Jeho hlavním smyslem je stmelovat rodiny, podporovat opomíjené skupiny obyvatel, aby si mohly užívat aktivního důstojného života ve společnosti a také zamezit odlivu lidí z venkova do měst,“ nechal se slyšet předseda MAS Regionu Kunětické hory Jozef Petrenec.

Sraz tuningových aut u pardubického Globusu hlídali policisté
Sraz tuningových aut u pardubického Globusu hlídal i policejní vrtulník

Projekt podpořila Evropská unie Projekt je spolufinancován Evropskou unií prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost plus. Má dva klíčové partnery. Těmi jsou spolek Zdraví a sportovní aktivity a Koalice nevládek Pardubicka (KONEP). „V režii KONEPu je komunitní a mezigenerační spolupráce a dobrovolnictví,“ doplnila ředitelka Koalice nevládek Pardubicka (KONEP) Jana Machová.