Pogratulovat jim přijel i náměstek hejtmana Roman Línek. Jaromír Barták se narodil 24. srpna 1912 v Nymburce a jeho život byl opravdu pestrý.

Jaromír Barták se v dnešních dnech těší hlavně z internetu. Na rozdíl od většiny starší generace, je stoletý Jaromír aktivní a umí dobře s počítačem. Jeho život mu přinesl nečekané zvraty, vystudoval  Vysokou školu stavební, pracoval ve stavební společnosti a rukoval do armády. Sloužil také v pohraničí. Jako voják se seznámil se svou první manželkou a má s ní syna, který ho stále navštěvuje.

Milovník divadla

„Za německé okupace jsem se seznámil s mojí druhou ženou. Pracoval jsem v železniční firmě. Vyráběli jsme tratě, aniž bychom věděli, pro koho jsou," sdělil bývalý sportovec Jaromír Barták.
Jaromír byl také zkušený a aktivní sportovec. „Měl jsem kolem sebe kamarády, kteří mě přivedli ke sportu. Hrál jsem tenis a fotbal. Měl jsem rád také volejbal," zavzpomínal Jaromír. Byl však také vášnivý čtenář a zamiloval si Národní divadlo.

Rodina je důležitá

„Téměř denně dochází Jaromír Barták na internet a zajímá se o život okolo. Velkým přínosem pro něho je hlavně to, že jeho syn bydlí blízko a může za ním často dojíždět," informovala Deník sociální pracovnice Domova u fontány Martina Moravcová.

Markéta Markovicsová