Už se vám stalo, že jste si potřebovali vyřídit na pardubickém magistrátu něco ohledně vašeho občanského průkazu a nebylo vám vyhověno? A to i přesto, že byly úřední hodiny? Tak pokud vám to od vašeho naštvání alespoň trochu pomůže, tak vězte, že jste nebyli jediní…

„Přišla jsem na úřad ve středu před půl pátou odpoledne. Věděla jsem, že na občankách jsou úřední hodiny do 17 hodin, běžela jsem tam rovnou z práce. Stěhujeme se, a tak jsem potřebovala přepsat bydliště. Na chodbě nikdo nebyl a na tabuli vyvolávacího systému svítilo číslo 174. Chtěla jsem si vytisknout v pořadníku svoje číslo, ale ten automat nefungoval. Nikde ovšem žádné upozornění, že by bylo něco v nepořádku. Vešla jsem tedy do dveří a opatrně se zeptala. Jednou z úřednic mi bylo řečeno, že limit pro dnešní den je již vyčerpán a že mám přijít jindy. Byl to docela šok. Úřední hodiny končily až za dvacet minut…,“ řekla našemu Deníku Petra Sejkorová z Pardubic.

Bohužel nebyla sama. Se stejným problémem se na nás obrátili ještě další občané.

Podle šéfa odboru vnitřních věcí pardubického magistrátu Petra Kramáře je ale vše v pořádku a takto to zde prý funguje. „Tento vyvolávací systém je nastaven tak, že podle čísla, respektive počtu klientů v uvedenou hodinu, vyhodnotí, že už by lidé do konce pracovní doby nestihli být odbaveni,“ vysvětlil nám Petr Kramář.
Systém tak tímto v podstatě ukončí pro daný den úřední hodiny. A zdaleka ještě nemusí být sedmnáct hodin…

„Lidé jsou o všem informováni. Když k této situaci dojde, tak po zmáčknutí vyjede ze strojku na lístky pro určení pořadí informace, že je kapacita klientů vyčerpána,“ upřesnil Petr Kramář.
Ne všechny občany však tato informace uspokojí. „Je to nehoráznost! Mě nezajímá nějaká jejich kapacita. Pro mě jsou důležité jejich úřední hodiny. A pokud jsou do 17 hodin, tak očekávám, že i za minutu pět budu odbavena! A že vyjede ze strojku nějaký lístek z informací a omluvou? Nenechte se vysmát. Když jsem tam byla já, tak ten strojek vůbec nefungoval,“ řekla nám rozhořčeně další z žen, které se tato nepříjemná situace rovněž stala.