Dopolední program bude patřit sportovcům – turistům a cyklistům, kteří se musí zaregistrovat do 9:30 hodin. Pro nejmenší turisty je přichystaná pětikilometrová cesta a pro ty starší třináctikilometrová. Cyklisti si budou moci vybrat mezi patnácti a třicetikilometrovou trasou. Pro každého z účastníků bude v cíli přichystaná medaile, pamětní list a pro ty nejmladší účastníky i sladká odměna.

Odpolední program zahájí starosta Petr Tupec ve 13 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na řadu hudebních a tanečních vystoupení, ale také na loutkové divadlo AHOJ Chrudim, které zahraje představení Jak Kašpárek přemohl draka u Horního Jelení, a to v zahradě u kavárny Fontána ve 13:30, 15 a 16 hodin. Součástí programu je ale také například ukázka výcviku služebních psů či show s koněm, kterou předvede Irena Schejbalová. Posledním bodem programu je koncert kapely Rytmik, který začne ve 20 hodin.

Vedle hlavního programu čeká na účastníky Jelenských slavností také bohatý doprovodný program.

Děti si budou moci užít zábavu na skákacím hradu, nechat si pomalovat obličej nebo se projet na poníkovi. S rodiči potom mohou navštívit vyhlídkovou plošinu nebo si koupit něco dobrého na farmářských trzích. Pokud si někdo nevystačí s občerstvením z farmářských trhů, může si objednat něco teplého do žaludku v občerstvovací stanici v prostoru U hasičů, kde budou od 11 hodin dostupné pochutiny z Kuchyně Františka Gabči.

Návštěvníci nebudou trpět ani žízní, od 17 hodin bude na akci dostupný bar s míchanými koktejly a večer se uskuteční také barmanská soutěž a barmanská show.