Je jim častokrát teprve šestnáct let a vymýšlí vlastní míchané alkoholické drinky a dokonce s nimi vyhrávají soutěže. Čtyřicet jedna mladých barmanů v úterý v Pardubicích usilovalo o Labský pohár 2016.

Zlaté brusinky se jmenuje první koktejl, který vymyslela šestnáctiletá Nikol Piechulská z Labské hotelové školy v Pardubicích a hned s ním předstoupila před porotu. „Je to moje první soutěž a můj první vlastní drink. Jmenuje se podle ozdoby, kterou jsou brusinky naložené v zlaté slivovici," vysvětlila Nikol. Při přípravě nápoje měla podle pravidel soutěže dané některé ingredience. K originálnímu receptu se pak dostala metodou pokus – omyl. „Občas namícháte i něco hnusného," přiznala dívka, která svůj nápoj pro porotu vyrobila ze slivovice, vermutu, brusinkového džusu a brusinkového sirupu. Nikol ještě není osmnáct, a tak své výtvory nesmí pít. Ale v rámci vývoje je ochutnává, správně by doušek měla po degustaci vyplivnout.

S testováním drinků už nemá problém Břetislav Jirotka ze třetího ročníku Labské hotelové školy v Pardubicích, ten je již plnoletý. Porotě namíchal koktejl z meruněk a mandlí.

„Mandle mám rád já a meruňky zase moje maminka, tak jsem si řekl, proč tyto chutě nespojit," uvedl mladý muž, který smíchal meruňkovici, meruňkový džus, likér s mandlovou příchutí, mandlové mléko a mandlový sirup.

Porota barmanských soutěží hledí nejen na výsledný nápoj, na jeho chuť, vůni a vzhled, ale také na bezchybnost přípravy, zda soutěžícím nepadá nádobí a nebryndají.