Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vyhovět všem prostě nelze

Východní Čechy - Petice občanů vyprovokovala městský úřad k vysvětlení jeho záměrů s nábřežní komunikací v centru Jičína.

27.1.2008
SDÍLEJ:

Letecký snímek Jičína, nábreží Irmy Geisslové a okolí s jasně viditelnou stávající komunikací podél břehů Cidliny.Foto: Archiv MěÚ Jičín

„Opět nám úředníci chystají pod okny komunikaci… pokud věc necháme, budou tu jezdit tisíce aut a kamionů,“ stálo na letácích, oslovujících především majitele bytů na nábřeží Irmy Geisslové v Jičíně. Mnozí výzvy k petici uposlechli a podepsali.

O co šlo? O zbytečné nedorozumění, ke kterému nemuselo dojít, kdyby především vedoucí odboru územního plánování a rozvoje města ing. Ondřej Bodlák překročil mez svých povinností a snažil se i prostřednictvím prostoru nabízeného Deníkem vysvětlit občanům, oč vlastně jde.

Dopravní síť v Jičíně se řeší stále a s přibývající výstavbou a motorizací obyvatel je tento problém stále palčivější. Na leteckém snímku v levé dolní části je zřetelně vidět arch. Musilem v první polovině minulého století projektovaná trasa podél Cidliny. Nebyla tehdy dokončena.

„V budoucnu se počítá se sjezdem z obchvatu města u hvězdárny. Chtěli bychom zprůjezdnit Nové Město za kinem směrem na Popovice a potom dál ven. Není cílem, aby tudy vedla tranzitní kamionová doprava, to je naprostý nesmysl. Tvoříme nový územní plán a jsme ve fázi jeho zadání. Tam by mělo být co nejvíce variant, o kterých by se dále diskutovalo. Některé mohou působit i určité problémy, ale právě od toho je zadání. V dalším procesu budeme s občany hovořit a varianty, které postupně nebudou vhodné, budeme vypouštět,“ uvedl starosta ing. Martin Puš.

Je navrženo několik možností propojení Nového Města na popovickou silnici. Jednou z nich je nábřežní komunikace, potom kolem Edeky, podél zahradnictví a čtvrtá na konci ulice Přátelství.

Které řešení bude to správné, ukáže se v dalších dvou letech rozhodování.

„Budeme brát v potaz názory občanů. V lokalitě vzniklo téměř sedm stovek bytů a přibudou další. To jsou obrovské nárůsty množství aut. My přece řešíme především situaci lidí, kteří tam žijí, a ti by měli mít možnost vyjet jinudy než pouze kolem kina.Pro tranzitní dopravu bude schválená varianta naprosto vyloučena. Jsme připraveni udělat v budoucnu taková opatření, aby tam kamiony nejezdily ani náhodou ,“ dodal starosta.

Autor: Radovan Sál

27.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Při nehodě v Ostřetíně museli hasiči likvidovat na 700 litrů nafty, která přes kanalizaci unikala do potoka.
5

Hasiči po nehodě chytali stovky litrů nafty

Poslanec Martin Kolovratník odpovídá čtenářům Deníku online.

On-line skončil: poslanec Kolovratník odpovídal čtenářům

Lidé se budou moci setkat s předními českými youtubery

Pardubice – Show plná rozhovorů, výzev, dotazů a hudby předních českých youtuberů. To je Youtuberská show založená na interakci mezi vystupujícími a diváky.

Poušť, prapodivná zvířata a nemyté ženy v Holicích

Holice – Fotograficko-filmovou projekci Záhadná Namibie mohou zájemci zhlédnout ve středu od 18 hodin v holickém kulturním domě.

Pardubice berou podvodníci útokem

Pardubice – Podvodníkům se daří unikat. Ale jen někdy. V Pardubicích jsou přesto viděni každý druhý den.

Na závodišti bude síň slávy

Pardubice – Na pardubickém závodišti vznikne Síň slávy Velké pardubické. Její součástí budou expozice artefaktů z minulosti a současnosti nejznámějšího českého dostihu a promítací prostor pro reprodukci samotných závodů, ale i pro edukativní filmy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení