"Zatím jsme se dohodli, že by hala měla být 80 metrů dlouhá a 40 metrů široká. To by nám umožnilo pořádat v ní sportovní soutěže, výstavy i koňské přehlídky. Kromě toho by ji využívali místní jezdci k tréninkům i rekreačním jízdám a sloužila by i studentům jezdecké školy, kterou chceme v Pardubicích založit," uvedl předseda představenstva Dostihového spolku Miroslav Petráň.

Díky hale by aktivity na pardubickém dostihovém závodišti neustaly ani v zimě. Dosud na něm sezona končí na přelomu října a listopadu. Hala by mohla poskytnout závodišti další prostory pro restauraci, občerstvení nebo ustájení koní. Podle Petráně by jízdárna měla být umístěna tak, aby se do ní veřejnost dostala i v době, kdy bude závodiště uzavřeno. "Máme pro ni vybráno místo u vchodu do areálu. Prostor závodiště se tak stavebně uzavře a lidé do ní budou moci vstoupit, i když se tu nebude zrovna závodit," řekl listu Petráň.

Halu chce postavit investor, jehož jméno Dostihový spolek zatím tají. "Mohu prozradit, že jde o českého investora, který je v dostihovém sportu a mezi pořadateli koňských akcí známý. Zatím neprozradím, kdo to je. Dostihový spolek s ním už v minulosti spolupracoval a považuje ho za důvěryhodného," uvedl Petráň. Spolek a investor se zatím dohodli na tom, že o podmínkách spolupráce budou jednat až po dokončení architektonické studie, ze které bude jasná podoba budoucí jízdárny.