I tato slova zazněla v úterý vpodvečer v Pardubicích v restauraci Staré časy, kde se setkali členové, čekatelé i další příznivci strany s kandidáty na předsedu VV Karolínou Peake a Radkem Johnem.

V diskusi téměř padesátky lidí padaly velmi otevřené otázky na roli Víta Bárty ve straně. Na jeho tzv. neformální vedení VV. Ale také na vztahy s médii.
Radek John řekl, že po volbě se strana musí vrátit k dřívější politice. Znovu se přiblížit lidem, diskutovat s nimi o jejich životech a starostech. Na občany podle něj dopadají reformy i nedobrá politická situace ve společnosti.

Karolína Peake mluvila o krizi ve straně, ale i tom, že VV dále mají voličům co nabídnout: věcná řešení i srozumitelný program. Ne prázdné fráze. Ty prý nikomu neprospívají. VV jsou podle ní i alternativou pro ty, kdo jsou pravicového nebo levicového smýšlení, ale těžko snášejí styl, který praktikují tradiční politické strany.

V diskusi několikrát zaznělo, že volby musejí změnit styl práce VV. A že jsou šancí strany opět přesvědčit občany o kvalitním politickém programu VV.

Miroslav Drobný, krajský tajemník Věcí veřejných