Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jsou to lži, reagují na výroky Vašíčka Fraňková a Rozinek

Pardubice - Nájemce Ideonu obvinil primátorku Pardubic a jejího náměstka z toho, že si řekli o úplatek

12.9.2011
SDÍLEJ:

Štěpánka Fraňková, primátorka PardubicFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Válka mezi současným vedením města a nájemcem Výstavního a společenského centra Ideon Petrem Vašíčkem pokračuje.

Prohlášení: Vašíček si vše vymyslel

„Zásadně se ohrazujeme proti výrokům, které zazněly ve středu 7. září z úst pana Vašíčka na jím svolané tiskové konferenci k budoucnosti výstavního centra Ideon. Byli jsme nařčeni z toho, že jsme si v souvislosti s možným prodejem Ideonu a provozováním výstavní činnosti v Pardubicích řekli panu Vašíčkovi o úplatek. Tato tvrzení jsou naprosto lživá a jejich cílem nemůže být nic jiného, než poškození našich dobrých jmen,“ říká se v prohlášení primátorky Štěpánky Fraňkové a jejího náměstka Jiřího Rozinka.

„V případě pana náměstka Rozinka navíc zašel pan Vašíček ve svých výrocích až do osobní roviny a urážlivě se vyjádřil také o jeho rodině. Proto jsme se rozhodli řešit situaci právní cestou a v současné chvíli činíme prostřednictvím advokátní kanceláře kroky k podání žaloby na ochranu osobnosti a dále trestního oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu pomluvy,“ pokračuje prohlášení primátorky a jejího náměstka Rozinka.

„Naprosto flagrantní je tvrzení pana Vašíčka, že tak důležitý důkaz, jako je nahrávka požadavku o úplatek, čirou náhodou a omylem smazal. Již tato skutečnost svědčí o věrohodnosti tvrzení pana Vašíčka. Tvrdíme, že takový záznam neexistuje a nikdy existovat nemohl, vše je pouze vymyšleno,“ stojí v prohlášení, k němuž se připojila i zbylá část vedení města.

„Jsme znechucení aférou poškozující dobré jméno primátorky Pardubic Štěpánky Fraňkové a jejího náměstka Jiřího Rozinka, kterou svým vystoupením na tiskové konferenci rozpoutal nájemce Ideonu Petr Vašíček. Důrazně se ohrazujeme proti jeho lžím, kterými se snaží poškodit jméno našich kolegů a tím celého města. Jsme jednoznačně přesvědčeni o tom, že jeho nečestné výpady a obvinění z údajného korupčního jednání obou politiků jsou motivovány pouze jeho osobními zájmy,“ podotýká prohlášení podepsané náměstky primátorky Martinem Bílkem, Františkem Brendlem a Jindřichem Tauberem.

„Oběma našim kolegům chceme vyjádřit jednoznačnou podporu, protože jsme přesvědčeni o jejich nevině. Věříme, že policie případ rychle a řádně prošetří a soud jméno primátorky Fraňkové i náměstka Rozinka jednoznačně očistí. Není možné, aby křivá a lživá nařčení zůstala bez zaslouženého trestu,“ dodává prohlášení.

Proti výrokům Petra Vašíčka ostře vystoupilo i Sdružení pro Pardubice (SPP): „SPP se důrazně ohrazuje proti vyjádření Petra Vašíčka, který na tiskové konferenci lživě nařknul primátorku Pardubic a předsedkyni Sdružení pro Pardubice Štěpánku Fraňkovou z údajného korupční jednání,“ přidává se Sdružení pro Pardubice.

„Šokuje nás drzost a troufalost tohoto pokusu o diskreditaci dobré pověsti paní Fraňkové. Známe její pevné morální zásady a plně stojíme za jejím rozhodnutím bránit se tomuto nařčení právní cestou. Jsme jednoznačně přesvědčeni, že se jedná o ryze účelovou lež,“ pokračuje prohlášení SPP.

„Pokus pana Vašíčka vnímáme nejen jako snahu o poškození bezúhonné představitelky našeho sdružení, ale také jako výsměch svobodě a demokracii, kterou si někteří jedinci pletou s bezbřehou anarchií. Pevně věříme, že orgány činné v trestním řízení očistí dobré jméno paní primátorky a že pravda zvítězí nad nevybíravými praktikami lhářů a nactiutrhačů, kteří se neštítí kvůli vlastnímu prospěchu použít jakýchkoliv prostředků a hrubě manipulovat s veřejností,“ dodává prohlášení SPP.

Trestní oznámení na primátorku

„Na primátorku Fraňkovou a jejího náměstka Rozinka jsem už podal trestní oznámení,“ reagoval nájemce Společenského a výstavního centra Ideon Petr Vašíček.

12.9.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.
13

Příprava na teror: Pardubice testují krizové plány

Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu.

Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Pardubice – Co se stane v případě mimořádné události s vašimi dětmi? Při potřebě evakuace za ně přebírá odpovědnost zřizovatel školského zařízení.

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Dolní Roveň/Rosice – Vojáci pardubického 14. pluku logistické podpory zavítali mezi žáky dvou základních škol (ZŠ) – v Dolní Rovni a Rosicích u Chrudimi. Kromě ukázky zbraní a techniky nabídli i přednášky či výuku výroby improvizovaného protichemického obleku, ale převedli i první pomoc. 

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Jeden se schoval v popelnici, další byl drogový dealer

Pardubice - Zamotaný příběh s telefonní budkou na začátku skončil dopadením distributora narkotik.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení