Válka mezi současným vedením města a nájemcem Výstavního a společenského centra Ideon Petrem Vašíčkem pokračuje.

Prohlášení: Vašíček si vše vymyslel

„Zásadně se ohrazujeme proti výrokům, které zazněly ve středu 7. září z úst pana Vašíčka na jím svolané tiskové konferenci k budoucnosti výstavního centra Ideon. Byli jsme nařčeni z toho, že jsme si v souvislosti s možným prodejem Ideonu a provozováním výstavní činnosti v Pardubicích řekli panu Vašíčkovi o úplatek. Tato tvrzení jsou naprosto lživá a jejich cílem nemůže být nic jiného, než poškození našich dobrých jmen,“ říká se v prohlášení primátorky Štěpánky Fraňkové a jejího náměstka Jiřího Rozinka.

„V případě pana náměstka Rozinka navíc zašel pan Vašíček ve svých výrocích až do osobní roviny a urážlivě se vyjádřil také o jeho rodině. Proto jsme se rozhodli řešit situaci právní cestou a v současné chvíli činíme prostřednictvím advokátní kanceláře kroky k podání žaloby na ochranu osobnosti a dále trestního oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu pomluvy,“ pokračuje prohlášení primátorky a jejího náměstka Rozinka.

„Naprosto flagrantní je tvrzení pana Vašíčka, že tak důležitý důkaz, jako je nahrávka požadavku o úplatek, čirou náhodou a omylem smazal. Již tato skutečnost svědčí o věrohodnosti tvrzení pana Vašíčka. Tvrdíme, že takový záznam neexistuje a nikdy existovat nemohl, vše je pouze vymyšleno,“ stojí v prohlášení, k němuž se připojila i zbylá část vedení města.

„Jsme znechucení aférou poškozující dobré jméno primátorky Pardubic Štěpánky Fraňkové a jejího náměstka Jiřího Rozinka, kterou svým vystoupením na tiskové konferenci rozpoutal nájemce Ideonu Petr Vašíček. Důrazně se ohrazujeme proti jeho lžím, kterými se snaží poškodit jméno našich kolegů a tím celého města. Jsme jednoznačně přesvědčeni o tom, že jeho nečestné výpady a obvinění z údajného korupčního jednání obou politiků jsou motivovány pouze jeho osobními zájmy,“ podotýká prohlášení podepsané náměstky primátorky Martinem Bílkem, Františkem Brendlem a Jindřichem Tauberem.

„Oběma našim kolegům chceme vyjádřit jednoznačnou podporu, protože jsme přesvědčeni o jejich nevině. Věříme, že policie případ rychle a řádně prošetří a soud jméno primátorky Fraňkové i náměstka Rozinka jednoznačně očistí. Není možné, aby křivá a lživá nařčení zůstala bez zaslouženého trestu,“ dodává prohlášení.

Proti výrokům Petra Vašíčka ostře vystoupilo i Sdružení pro Pardubice (SPP): „SPP se důrazně ohrazuje proti vyjádření Petra Vašíčka, který na tiskové konferenci lživě nařknul primátorku Pardubic a předsedkyni Sdružení pro Pardubice Štěpánku Fraňkovou z údajného korupční jednání,“ přidává se Sdružení pro Pardubice.

„Šokuje nás drzost a troufalost tohoto pokusu o diskreditaci dobré pověsti paní Fraňkové. Známe její pevné morální zásady a plně stojíme za jejím rozhodnutím bránit se tomuto nařčení právní cestou. Jsme jednoznačně přesvědčeni, že se jedná o ryze účelovou lež,“ pokračuje prohlášení SPP.

„Pokus pana Vašíčka vnímáme nejen jako snahu o poškození bezúhonné představitelky našeho sdružení, ale také jako výsměch svobodě a demokracii, kterou si někteří jedinci pletou s bezbřehou anarchií. Pevně věříme, že orgány činné v trestním řízení očistí dobré jméno paní primátorky a že pravda zvítězí nad nevybíravými praktikami lhářů a nactiutrhačů, kteří se neštítí kvůli vlastnímu prospěchu použít jakýchkoliv prostředků a hrubě manipulovat s veřejností,“ dodává prohlášení SPP.

Trestní oznámení na primátorku

„Na primátorku Fraňkovou a jejího náměstka Rozinka jsem už podal trestní oznámení,“ reagoval nájemce Společenského a výstavního centra Ideon Petr Vašíček.