Členové Dětského a Studentského parlamentu už vědí, jak bude vypadat Olympijský park Pardubice 2016. Ve Společenském sále radnice jim plány města prezentoval manažer projektu Pavel Stara. Odpověděl jim také na řadu všetečných dotazů.

„Byl jsem velmi překvapen tím, jak děti nad akcí globálně přemýšlejí a jak i v tak útlém věku kladou konstruktivní dotazy. Ptaly se nejen na samotný program, ale zajímalo je také řešení parkování v době konání Olympijského parku Pardubice 2016, dotazovaly se, zda budou muset být v nočních hodinách v parku s doprovodem dospělého i zda bude zajištěna dostatečná kapacita pro ubytování návštěvníků a hostů," ocenil Pavel Stara zájem členů obou parlamentů, jejichž činnost – stejně jako organizaci Olympijského parku Pardubice 2016 – zajišťuje Odbor školství, kultury a sportu pardubické radnice.

Dobrovolníci 
k olympiádě patří

Manažer projektu zároveň vyzval všechny studenty, aby se v případě zájmu přihlásili do skupiny dobrovolníků, kteří budou organizátorům během konání akce pomáhat.

„Dobrovolnictví k olympiádě patří od dávných dob, a proto chceme práce dobrovolníků využít i my. Tato činnost bude – a na to upozorňuji všechny předem – bez nároku na honorář. Odměnou bude každému to, že může být součástí tak rozsáhlého a prestižního projektu. Dobrovolníkům ale samozřejmě zajistíme zdarma stravu, pitný režim i potřebný oděv a jako bonus pro ně přichystáme na závěr speciální program, který si budou moci beze zbytku užít," upřesnil Pavel Stara.

Ten doufá, že hlavně členové Studentského parlamentu budou tlumočit poptávku po dobrovolnících ve svých školách dál. Dobrovolníci se mohou hlásit na Koalici nevládek Pardubicka (KONEP), která město dotuje v oblasti zajišťování dobrovolníků.

Přihlásilo se už 44 sportovních klubů

K účasti na Olympijském parku Pardubice 2016, který se bude spolu s doprovodným programem rozkládat na ploše 245.600 metrů čtverečních, se již přihlásila řada sportovních klubů.

„S konkrétní náplní se k dnešnímu dni přihlásilo již 44 klubů nebo zástupců sportovních odvětví, kteří se mezi sebou domluvili na spolupráci. Věříme, že toto číslo není konečné, pozitivní ohlasy máme i od dalších sportů. Na jednání projektového týmu jsme se domluvili s kolegyní Lucií Lebedovou z Pardubického kraje, že osloví i další kluby z celého regionu. Mám radost, že myšlenka olympismu již v přípravné fázi skutečně lidi spojuje a náš park bude skutečnou oslavou sportu a ideálu Kalokagathia," uvedl náměstek pardubického primátora zodpovědný za oblast školství, sportu, kultury a cestovního ruchu Jakub Rychtecký, podle něhož se chystá jedna z největších akcí v historii města.

„V parku Na Špici, ale i dalších lokalitách, počítáme se třemi fanzónami, na velkoplošných obrazovkách budeme přenášet živé přenosy z olympijského Ria de Janeira. Už teď se mohou budoucí návštěvníci akce těšit i na zážitkové programy, sportovní exhibice, road show a příměstské tábory," nechal se slyšet Jakub Rychtecký.

„Olympijský park Pardubice 2016 bude spádovou oblastí až pro čtyři miliony lidí," prohlásil pardubický primátor Martin Charvát.

Speciální digitální hrací karty

„Očekáváme, že atmosféru her nabídneme návštěvníkům nejen z Pardubického, Královéhradeckého a Středočeského kraje, ale také z Prahy, Brna nebo z Vysočiny," podotkl pardubický primátor.

„Aby si všichni mohli užít připravený program se vším všudy, chystáme speciální digitální hrací karty, na nichž by jejich uživatelé neměli najít jen prostor pro zábavu, ale například i potřebné mapy a další důležité informace," uzavřel Martin Charvát.