„Momentálně probíhá nahodilá těžba poškozených dubů podél silnice. Buďto to jsou souše nebo jsou napadené hnilobou, popraskané. Takže, aby byla zabezpečena bezpečnost provozu na silnici, provádíme těžbu. Jedná se cca o 25 poškozených dubů. Snažíme se kácet stromy tak, aby padaly do porostu, a ne na silnici,“ Deníku potvrdil správce městských lesů Karel Linhart.

Po celou dobu těžby dohlížela městská policie na provoz v daném úseku a v případě potřeby občas zastavila dopravu, tak aby nedošlo k ohrožení účastníků silničního provozu. Veškeré těžební práce mají být hotové do středečního odpoledne, kdy by měli dřevorubci zvládnout odstranit asi dvacítku rizikových dubů.

Pardubický pivovar přestal v březnu 2023 vařit pivo. Část výroby se zřejmě přesunula do pivovaru Ostravar, který také spadá pod společnost Staropramen, která je od roku 2019 vlastníkem Pardubického pivovaru.
Staropramen chce prodat pardubický pivovar. Město na odkup areálu nemá peníze

„Odbor životního prostředí Magistrátu města Pardubic jako pověřený správce městských lesů plánuje, v případě příznivého počasí, na úterý 30. 1. a středu 31. 1. od 9 hod těžbu rizikových stromů podél komunikace Staročernsko – Sezemice. Z důvodu zajištění bezpečnosti na komunikaci a nutnosti občasného pozastavení dopravy budou práce prováděny v součinnosti s Městskou policií Pardubice,“ uvedl Magistrát města Pardubic na sociální síti Facebook.

Mohlo by vás zajímat: Výsun největšího lanového mostu v Česku začal. Labe má překlenout do léta

Zdroj: Michal Žampach