Na pardubickém dostihovém závodišti v sobotu 31. srpna od 17:30 hodin vypukne hudební FoxFestival. Svou show návštěvníkům předvede například popová hudební skupina Mirai, která má na svém kontě ocenění z ankety Český slavík a Cenu Anděl v kategorii Objev roku. Veřejnost zná kapelu především díky písním jako Chci tančit, Cesta z města, Anděl nebo Když nemůžeš, tak přidej víc. Vystoupí také česká kapela Eddie Stoilow, která se mimo jiné proslavila svou spoluprací s fotbalistou Petrem Čechem. V roce 2012 si známý brankář zahrál se skupinou v Polsku na bicí. Od té doby spolupracoval s kapelou ještě několikrát. V neposlední řadě se divákům představí rapper a básník Lipo, který se na české hudební scéně prosadil díky projektu Básníci za mikrofonem. Děti do sedmi let mají vstupné na festival zdarma. Cena jedné vstupenky je 70 korun. Výtěžek ze vstupného podpoří léčbu devatenáctiměsíční Sofinky, která trpí spinální svalovou atrofií, jež se vyznačuje těžkou a rychle se zhoršující svalovou slabostí.

Vína, cimbál a burčák. Taková bude sobota v Lázních Bohdaneč, kde ve 13 hodin vypukne Lázeňské vinobraní. Zájemci mohou kromě vinařských stánků navštívit také řemeslné trhy. K ochutnávkám zahraje cimbálová muzika. Pro děti budou připravené soutěže.

Poslední prázdninový den bývá pro školou povinné (a i pro učitele) dnem s poněkud hořkou příchutí. Není proto špatné si jej osladit třeba zmrzlinou. Historický kloubový trolejbus Sanos poveze v neděli zájemce z třídy Míru směr Lázně Bohdaneč v 15:30 a 17:00. A po cestě se staví na zmrzlinu na UMĚ.

Světoznámá mezzosopranistka Dagmar Pecková vystoupí v neděli od 18 hodin v sále holické umělecké školy. Za doprovodu klavíristy a skladatele Jana Kučery a violoncellisty Víta Petráška představí v Holicích například skladby z písňové tvorby skladatelů Antonína Dvořáka nebo Leoše Janáčka.

Výstavba nového workoutového hřiště v Sezemicích trvala necelý měsíc a nyní je hřiště připravené na provoz. V neděli odpoledne se mohou zájemci zúčastnit oficiálního otevření hřiště v parku Mlynářka. Profesionální trenér se svými cvičenci předvede návštěvníkům patnáctiminutovou show na hřišti. Následně bude trenér k dispozici zájemcům, kteří budou chtít poradit či vysvětlit, jak na jednotlivých prvcích hřiště správně cvičit. Akce začne ve 13:30 hodin.

O putovní pohár starostky obce Slepotice se v sobotu sbory dobrovolných hasičů, které budou soutěžit v požárním útoku. Turnaj začne v 10 hodin ve sportovním areálu slepotického koupaliště.

Historická vozidla v sobotu odstartují z Přelouče na závod Rallye Železné hory. První závodník vyrazí v 11:30 hodin. Historické automobily ale budou na Masarykově náměstí vidět už od brzkého rána. Závodní trasa povede například přes Heřmanův Městec nebo Svinčany.