Na pardubickém dostihovém závodišti se bude slavit od 10 hodin do 17 hodin. Děti se mohou těšit na Michala Nesvadbu, youtubera Menta a youtubera přezdívaného Luboš je celkem fajn, ale i na soutěže, sportovní, zábavné i poučné aktivity, houpačky, skákací hrady a další dětské atrakce. Děti od ve věku od 2 do 18 let platí 70 korun, dospělí 90 Kč.

Městys Choltice pořádá dnes Dětský den v areálu zámku a parku. Připravena je nafukovací lezecká stěna, sumo ring, lukostřelba, šlapací káry a koloběžky. Představí se myslivci, rybáři a hasiči. Akce začíná v 10 hodin, končí v 15 hodin a vstupné je dobrovolné.

V Dolních Ředicích se budou děti bavit na dětském hřišti, kde budou mít možnost soutěžit o zajímavé ceny. Zábava začne v 15 hodin.

V Přelouči mohou děti od 14 hodin navštívit tamější kino a užít si kouzelnické vystoupení a filmové představení.

Dospělým je určena jiná sobotní zábava, a to Vínokoštování, neboli Festival malých vinařů, který se uskuteční v Pardubicích v Natura-parku na nábřeží Chrudimky. Návštěvníci budou mít možnost ochutnat vína téměř z dvaceti vinařství, která jsou převážně rodinná. K ochutnání budou i vína ze zahraničí.

V sobotu se v Automatických mlýnech koná Mint Market – trh s lokálními, originálními a ekologickými výrobky. Představí se asi šedesátka prodejců. Začátek v 11 hodin. Kromě nákupů na příchozí čeká i hudba a zábava.

V neděli od 19 hodin vystoupí při příležitosti jarních městských hudebních slavností v Lázních Bohdaneč v kostele sv. Marie Magdaleny kolínský sbor Cantores Cantant. Smíšený pěvecký sbor tvoří hlavně bývalí i současní žáci Základní umělecké školy Františka Kmocha v Kolíně. Uskupení se zaměřuje na církevní skladby.

Východočeské divadlo v Pardubicích bude v neděli večer patřit klasickému baletu. Děti ze studia Ballet Prima Pardubice a jejich hosté, přední sólisté baletu Národního divadla, zatančí krátký balet Bajadéra a pásmo sólových a skupinových vystoupení ze světových baletů. Začátek představení v 18 hodin.