Strhující příběh osudových lásek můžete ve středu od 18 hodin sledovat ve Východočeském divadle v Pardubicích. Nejnovější inscenace pardubického souboru Spříznění volbou vznikla podle stejnojmenného románu Johanna Wolfganga Goetha.

Jaký by byl život po ztrátě paměti? O tom pojednává hra Do zdi, kterou ve středu od 19 hodin představí pardubické Divadlo Exil. Hlavní hrdina Viktor ztratil paměť po autonehodě. Každý den k němu domů dochází žena, která se v něm všemi prostředky snaží probudit minulost.

Ve středu můžete v pardubickém Domě techniky navštívit přednášku s názvem Posvátná geometrie. Seznámí posluchače s tím, co znaly už velké civilizace starověku, a to se zákonem kreace hmotného světa prostřednictvím matematicko-geometrické geneze forem a číselných proporcí. Začátek je v 18 hodin.

Večer plný kouzel slibuje magické zážitky  

V sobotu se ve Východočeském divadle v Pardubicích představí řada vynikajících kouzelníků z celé České republiky. Na Večeru plném kouzel, který pořádá Pardubický klub kouzel a magie, nebude chybět vítěz Mistrovství ČR 2018 v moderní magii Adam Kotinský, představí se prezident Českého magického svazu Jiří Hadaš a Aleš Březina alias Magic Alex. Vystoupí také členové Pardubického klubu kouzel a magie - Vendula Horáková s dcerou Eliškou a mladý kouzelník David Kopecký. Představení začne v 19 hodin. Vstupenky lze zakoupit v divadelním předprodeji nebo on-line na www.vcd.cz. Cena se pohybuje od 150 do 240 korun.