Zájemci se již mohou přihlásit na webu dopracenakole.pardubice.eu. Registrace potrvá do 6. května.

Rozvoj cyklistiky

„Cyklistická doprava má mnoho nesporných přínosů pro fungování města. Jak z hlediska dopravní problematiky, tak vzhledem k životnímu prostředí, rozvoji maloobchodu, nebo oživení veřejných prostranství. Důležité jsou také přínosy pro jednotlivce, kteří si na kole udržují kondici a šetří peníze. Nelze přehlédnout, že pohyb po městě je nejrychlejší právě na kole," uvedl městský cyklokoordinátor Vojtěch Jirsa.
Loni se do kampaně zapojilo asi 700 lidí ze 112 různých firem. „Myslím, že v ulicích města to bylo poznat. Zajímalo by mě, jak by to vypadalo, kdyby se letos zapojilo třeba dvakrát tolik lidí. Uvidíme," řekl náměstek pardubické primátorky Martin Bílek.

Vítězem se loni stal tým Univerzity Pardubice Ranní ptáčata a obdržel týdenní zájezd na Maltu.  „Letos bude mít každý zaměstnanecký tým, který se zaregistruje na webu kampaně a v květnu absolvuje alespoň dvě třetiny všech cest do práce na kole, šanci vyhrát hned dva zájezdy. Jeden v hodnotě patnáct tisíc korun a druhý za třicet tisíc korun. Stačí utvořit tým o dvou až pěti členech a jezdit," vysvětlil Vojtěch Jirsa.

Další česká města

Kromě Pardubic se akce uskuteční také v dalších českých městech, kterými jsou Praha, Brno a Liberec. „Doufáme, že časem se česká verze kampaně počtem účastníků vyrovná také svým evropským variantám a stane se celonárodní kampaní, která každoročně zpestřuje pracovní den desetitisícům lidí a stmeluje kolektiv v nespočtu firem. Více než sto tisíc účastníků se do kampaně zapojuje například v Dánsku a Německu, desítky tisíc pak třeba v Maďarsku a Norsku," poznamenal Vojtěch Jirsa.

(len)