Zastupitel Městského obvodu Pardubice I Jiří Komárek bude kandidátem sociálních demokratů při podzimních senátních volbách. Jeho kandidaturu v úterý musí ještě potvrdit Okresní výkonný výbor ČSSD.

„Dříve se dosazovali kandidáti spíše shora, teď jsme ovšem od vedení dostali volnou ruku. Někteří členové strany mě kontaktovali a já jsem po dlouhém zvažování tuto nabídku přijal,“ vysvětlil svou nominaci Jiří Komárek.
Ten může být pro mnohé překvapivým kandidátem, jelikož dosud nebyl nijak výraznou tváří místní ČSSD. Navíc nemá zkušenosti s „velkou“ politikou.

„To není rozhodující. Navíc malá radnice, na které jsem zastupitelem, má přes dvaadvacet tisíc voličů, takže si nemyslím, že by to byla nějaká malá politika,“ nechal se slyšet Komárek.

Podle kandidáta ČSSD do Senátu může být naopak výhodou to, že je pro mnoho voličů zatím neznámou tváří.
„Může to být výhoda. V sociální demokracii byl nastolen takový trend, aby každý politik měl šanci ukázat, že na to má. Možná, že jsem nebyl tolik vidět, ale angažoval jsem se v takových akcích, jako byl boj o zachování lávky u AFI Paláce,“ uvedl Komárek.
V podobném duchu hovoří i předseda Krajského výkonného výboru ČSSD a poslanec Miroslav Váňa.

„Jiří Komárek je novou tváří, takže se může vymezit proti jakémukoliv kandidátovi. Nemá za sebou žádné spálené podniky,“ pravil Váňa.
Sociálnědemokratický poslanec také vysvětlil, čím by mohl Jiří Komárek zaujmout voliče.

„Sázíme na to, že Jiří Komárek je pardubický rodák a patriot. Má za sebou spoustu práce v komunální politice, podniká a je odborníkem na problematiku bydlení a stavebnictví,“ předestřel Váňa kvality kandidáta ČSSD.

ČSSD ve volebním obvodu číslo 43 dosud nikdy nevyhrála, ačkoliv se pokoušela nasazovat i známé kandidáty.
„Kandidoval za nás třeba Ota Karen, který byl vzdělaný, ověnčený tituly a měl špičkovou předvolební kampaň. Přesto neuspěl,“ řekl Váňa s tím, že neznámá tvář tudíž pro Komárka nemusí být handicap.

Lukáš Dubský